Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Post Şaşırtıcı Dünya Gerçeği  Şaşırtıcı 16 dünya gerçeği


  1. ABD`de bir Kral tarafından kullanılan tek kraliyet sarayıBu saray Honolulu Hawaii’de bulunur. Iolani Sarayı 1893 yılında monarşi kalkana kadar Kral Kalakaua ve Kraliçe Lili’uokalani’ye aitti.
  2. Central Park - Yüzeyi (NY ABD.)Central Park Monaco’dan daha büyüktür. 840 dönümlük bir alana yayılır.
  3. İzlanda`da su ısıtıcıları (şofben) yokturİzlanda evleri şofbene veya sobaya ihtiyaç duymaz su ısıtmak için. Buhar ve sıcak su borularla şehrin doğal gayzerlerinden evlere dağıtılır
  4. Afrika kıtasında Avrupayi bölgelerİspanya Afrika’ya en yakın Avrupa ülkesidir. Hatta İspanya’daki Ceuta ve Melilla şehirleri Afrika kıtasındaki tek Avrupa şehirleridir.
  5. Avustralya`nın başkenti neden Canberra1908 yılında Avustralya’nın en büyük iki şehri Sidney ve Melbourne arasındaki rekabeti sona erdirmek için başkent Canberra olarak kabul edildi. Tamamen planlı bir şehir olması diğer iki şehirden ayıran en büyük özelliği ve farkı
  6. Masa Dağı - Bitki Çeşitleri (Güney Afrika)Masa Dağında 1500den fazla bitki türü var bu rakam İngiltere’deki tüm bitki türlerinden de fazla.
  7. Kanarya Adaları ismini köpeklerden almıştır (İspanya)Evet sanıldığı gibi kuşlardan değil köpeklerden almıştır. Roma döneminde burada çok fazla vahşi köpek dolanırdı. Latince’de köpek Canis olduğu için Kanarya adaları olarak gelmiştir günümüze. 16.yy da kaşifler burayı ziyaret edince çok güzel öten minik kuşlar bulup onlara da kanarya adını vermişlerdir.
  8. Denizaşırı Fransız Bölge ve DepartmanlarıFransız bölgelerinin neredeyse 20%si Avrupa dışında bulunur. Bu bölgelere “Dom-Tom” Denir. Buralarda 2.5 milyondan fazla Fransız yaşar
  9. Guam yolları mercandan yapılırPasifikte bulunan Guam adasının yolları mercandan yapılır. Guam’da kum yok ve plajdaki tek kum mercanlardır. Bu mercan kumu dışarıdan ithal etmek yerine kullanıyorlar
  10. Hindistan nüfüsuHer 1.26 saniye de bir çocuk doğmasından dolayı dünyanın en hızlı nüfus artışı olan ülkede 2075 yılında nüfus 1.900 milyonu bulacaktır.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart


  11. Bolivya`daki tuz depolarıDünyanın en büyük tuz deposu Bolivya’dadır. Uyuni tuz yatakları (Salar de Uyuni) 64 milyon tondan fazla tuz içerir. Resimde gördüğünüz tuza yağmur yağdığında dünyanın en büyük aynası gibi görünür
  12. Karayipler Adada YaşamBu adalar hakkında duyacağınız en ilginç gerçek sadece 2%sinin insanlar tarafından yerleşim alanı olarak kullanılmasıdır.
  13. Everest Dağı büyüyor mu?Everest Dağı her yıl 4 mm büyüyor. Asya ve Hindistan tektonik tabakları milyonlarca yıl önce Himalayaları oluşturarak çarpmıştır ve bu itiş gücü her yıl Everest’i yükselterek devam ediyor.
  14. Çin`de kullanılmayan evler2025 yılında Çin 10 New York büyüklüğünde şehir oluşturacak kadar gökdelen inşa edecek ama Çin’de 64 milyondan fazla kullanılmayan ev var. Çin’in politikası önce inşa et sonra doldurdur aynı Las Vegas ve İspanya’da olduğu gibi.
  15. Dünyanın en uzun caddesi (Kanada)Dünyanın en uzun caddesiYonge Caddesi ayrıca Ontario ana caddesi olarak da nitelendirilir. Guinnes rekorlar kitabına 1896 kmlik uzunluğuyla girmiştir.
  16. Çok etnik kökenli New YorkNew York’ta Roma’dakinden daha fazla İtalyan İrlanda’dakinden daha fazla İrlandalı ve Tel Aviv’dekinden daha fazla Yahudi var.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Güzel bilgiler. Teşekkürler.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  7. Kanarya Adaları ismini köpeklerden almıştır (İspanya)Evet sanıldığı gibi kuşlardan değil köpeklerden almıştır. Roma döneminde burada çok fazla vahşi köpek dolanırdı. Latince�de köpek Canis olduğu için Kanarya adaları olarak gelmiştir günümüze. 16.yy da kaşifler burayı ziyaret edince çok güzel öten minik kuşlar bulup onlara da kanarya adını vermişlerdir.
  ilginçmiş.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş