Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart İlluminati Nedir?

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Adam Weishaupt Illuminati topluluğunun kurucusu.

  Illuminati (çoğul bir sözcük olup tekili Latince: illuminatus Türkçe: aydınlanmış) tarihteki adıyla Bavyeralı Illuminati Rönesans döneminde 1 Mayıs 1776'da kurulmuş gizli bir cemiyet. Modern İlluminati; zihin kontrolü uygulayarak hükümetleri ve kuruluşları ele geçirerek Yeni Dünya Düzeni'ni sağlamak amacıyla hareket eden monarşileri yıkmayı dini inançları yok etmeyi ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen; ancak faaliyeti ve varlığı kanıtlanamamış bir topluluktur. Bazı komplo teorisyenleri İlluminati üyelerini ışığın insanları ya da aydınlanmışlar olarak addetmektedirler.

  Topluluğun kuruluş amacı cehaletle baskıcılıkla ve kilisenin dogmalarıyla mücadele etmekti. Her ne kadar asıl amaç aydınlanarak dinsel dogmalardan uzak hür düşünceyi ve Newtoncu pozitif bilimin önünü açmak idiyse de gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek dünya siyaset tarihinin belki de zaman içerisinde üzerine en fazla komplo teorisi üretilmiş topluluğu halini almıştır.
  Münih'te kurulup o yörede (Bavyera) hızla gelişen İlluminati'nin üye kayıtları büyük bir gizlilik içinde saklanıyordu. Öyle ki üyelerin her birinin takma isimleri vardı ve yazışmalarda bunlar kullanılır üyelerin gerçek isimleri ve kimlikleri asla kullanılmazdı. Örneğin topluluğun kurucusu Adam Weishaupt'un kod adı Spartacus idi. Illuminati üyeleriyle ilgili bilinen tek şey tüm üyelerinin Cermen kökenli beyazlardan oluştuğudur.
  Günümüzde ise 10 adet yöneticisi ve 300'e yakın alt kadrosu bulunduğu bu grubun içinde tanınmış ünlüler bankacılar ve sanatçıların bulunduğu iddia edilmektedir.
  Katre~, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İlluminati benim uzmanlık alanım
  Meftun, Bunu Beğendi.
  Çürük elmanın kurdu olur
  zıl elmanın bozkurdu olur
  cCc
Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş