İnsan kendine karşı nasıl dürüst olur ?

Bir ne olman gerektiğini sana söyleyenleri asla dinleme : kendi iç sesini dinle sen nasıl olmak istiyorsun ? Yoksa hayatın harcanır gider .
İki maske kullanma – bedeli ne olursa olsun dürüst kal . Öfkeliysen öfkeli ol. Öfkesini bastıran insanın bedeninde blokajlar oluşur . Öfke iki noktadan tırnak ve dişlerden boşaltılır . Uzun süre öfkesini bastıran insanlar daha çok yer daha fazla sigara içer daha fazla konuşurlar ; çünkü bir şekilde enerjiyi birazcık boşaltabilmek için çenelerinin çalışması gerekir . Ve öfkeli insanların elleri çirkinleşir yamuklaşır . Herhangi bir şeyi bastırırsan bedende o duyguya karşılık gelen yer etkilenir. Ağlamak istemiyorsan gözlerin parlaklığını yitirir çünkü gözyaşı gereklidir . Unutma içten gelerek gözyaşı dökemezsen gülemezsin de çünkü bu diğer uçtur . Gülmek istiyorsan gül yüksek sesle gülmenin ters bir tarafı yok .
Üçüncüsü sahici olmaktır ; şimdiki zamana sadık kal çünkü tüm yalanlar ya geçmişten yada gelecekten içeri sızar . Geçen geçmiştir üzerinde durma bunu bir yük gibi taşıma . Gereksiz yere gelecekle uğraşma yoksa gelecek şimdiki zamanı ele geçirip yok eder ve henüz olmayanlar olmamıştır . Şimdiye sadık kal işte o zaman sahici olacaksın . Şimdi burada var olmak sahici olmaktır .

Osho…