Yumurta: Protein kaynağı olan yumurta tokluk süresini uzatır. Sabahları yenen 1 haşlanmış yumurta sizi tok tutar.

Kırmızı acı biber: Araştırmalar acı biberin içerdiği kapsaisin adlı maddenin metabolizmayı hızlandırdığını iştahı azalttığını ortaya koyuyor. Salata ve yemeklere aşırıya kaçmadan kırmızı acı biber ekleyebilirsiniz.

Yeşil çay: Güçlü antioksidandır. Metabolizmayı hızlandırır tokluk sağlar. Günde 1-2 fincan yeşil çay tüketmeye çalışın.

Balık: İçindeki iyot tiroid hormonlarının yapımı için gereklidir ve açlık hissettirmez tok tutar.

Badem: Mineral ve posa bakımından zengindir. Kalp sağlığını koruyan Omega 3 yağ asitlerini içerir. Araştırmalar aşırıya kaçmadan badem yiyenlerin tokluk hissettiğini daha kolay kilo verdiğini ortaya koyuyor. Düzenli olarak günde iki avuç badem yerseniz tokluk hissedersiniz.

Sirke: Salatalarınıza mutlaka koyun. Çünkü sirkedeki asetik asit sindirim hızını yavaşlatıyor. Bu nedenle kan şekeriniz daha dengeli yükselir ve daha uzun süre kendinizi tok hissedersiniz.

Tarçın: Tarçın kan şekerini dengeleme özelliğine sahiptir. Şeker hastalarının da diyet yapanların da tüketmesinde yarar vardır. Günde yarım ya da 1 çay kaşığı tarçın tüketerek hem daha uzun süre tok kalırsınız hem de şekerinizi dengelersiniz.

Zeytinyağı: Yeteri kadar zeytinyağı tükettiğinizde kendinizi tok hissedersiniz kilo vermeniz de kolaylaşır.

Ihlamur: Yemek saatine yakın içerseniz iştahı keser.

Salata: Yemeklerde bol salata yemek alınan kalori miktarını azaltabilir. Yüksek posa yoğunlukları ile midede yer tutarak daha çabuk doymanıza yardımcı olur. Ayrıca kabızlığı da önler.

Etli sütlü veya yumurtalı çorba: Midede basınç oluşturup kısa sürede doymanızı sağlar. Protein içeriği yüksek çorbalar tokluk hissi sağlamaya yardımcı olur.

Peynir: İçeriğindeki proteinler iştahı baskılamakta yardımcı olur. Bunun dışında yüksek kalsiyum içeriği nedeniyle de zayıflamaya yardımcı etkisi olabilir. Yapılan çalışmalar yetersiz kalsiyum tüketiminin kilo vermeyi zorlaştırdığını gösteriyor.