1. Tükettiğimiz besinlerin yiyeceklerin bol kalorili olmasına özen gösterin.

2. Gün boyu 3-5 Öğün yemek yemeye özen gösterelim bol kalori olması şartıyla.

3. Bol bol karbonhidrat protein alalım. Aldığımız kalorilerimizin çoğunluğunu karbonhidratlar oluşturmaktadır.

4. Bol Bol Su tüketin için. Şişmanlara sorun su içsek yarıyor diyeceklerdir muhakkak Su temel besin maddisidir. Eğer kilo kazanmak istiyorsanız bol bol su içmelisiniz.

5. Yo Yo Diyeti uygulayın. Bu en iyi kilo alma yöntemlerinden birisidir. dört gün boyunca yüksek kalorili olan besinler yiyecekler tüketin kalorili bir diyet yapın son üç gün süresince daha çok kalori içeren yiyecekler tüketin. Bu Durumda Zayıflamak isteyen şişmanların başına sık sık rastlanan bir olaydır. Zayıflamak için diyet uygularken birden kendilerini kaybederler ve acayip bir şekilde çok yemeye başlarlar kendilerine hakim olamazlar. Ancak bunu biz bilinçli yaparsak Formülümüz tutacaktır.

6.
Geceleri yatman 1-2 saat önce yemek yiyip yatarsak Hareket etmeyeceğimiz için kalorimiz daha az harcanacak ve doğal olarak daha çok kilo alabileceğiz.

7.
Biraz daha fazla Sodyum alalım. Bu vücudumuzda Suyu tutmayı sağlayacaktır. Bunun la birlikte kaslarımızda artışa geçecektir.

8. Kırmızı et diğer et türlerine nazaran daha fazla kilo aldırır. Ancak sürekli tüketmek yerine arada sırada tüketmek daha akıl karıdır.

9.
Yukarıda saydığımız maddeleri uygulayın yemek yiyin yatın bol bol istihrat edin.

10. Protein ve aminoasit içeren içecekler için bunları eczanelerden temin edebiliriz. Sütün içerisine hurmada koyabiliriz. Tabi ki ufak parçalara ayrılmış şekilde.