Karın Germe Karın germe ameliyatı ile güzel bir karına sahip olabilirsiniz. Ancak ideal sonuç için hastaların ameliyat öncesinde boya uygun kiloya inmek yararına olacaktır.

Şişman ya da zayıf olduğu sonucuna karın bölgesindeki durumdan anlaşılır.Kadınlar için kum saati gibi bir karın idealdir. Gebelik döneminde karında oluşan hacimde artış gözlemlenir ve deri altında yağ dokularında artış oluşur. Daha sonra kaslarda gevşeme ve deri elastikiyetinde ise azalmalar gözlemlenir. Hamilelik sonrasında ya da kilo verme durumlarında dokuların miktarlarında azalma olabilir ve karındaki deri ve alttaki yağ dokuları toparlanamayabilir.
Kadınların vücutlarında bulunan androjen ve östrojen olarak 2 çeşittir.Androjen olanlarda bacaklar ince ve selülitsizdir.Popo kısmı küçüktür ve yassıdır. Kalçalardaki yağ tabakası fazlalığı toplanmıştır .Karında göbeğin üst kısmında kubbe gibi bir yapı bulunur. Östrojen tip kadınlarda ise dar omuzlar ve küçük göğüsler ve geniş kalça ile selülitli doku gözlenir.

Karın germe için ideal olan hastalar östrojen tip vücuda sahiptirler.

Dokularda kayganlık ve yumuşaklık germe işleminde elverişlidir. Androjen tiplerde ise geniş karın ve karın içindeki yağların fazla olmasından dolayı artmış karın içi basıncı bulunur. Bu tür hastaların öncesinde kilo vermesi ve bacıncı azaltması gerekmektedir.

Deri altında yağ dokusu fazla olanlarda ise karın germe ameliyatları yağ aldırma ile yapılır. Yağların depolanması ve deri fazlalıkları ise göbeğin altında ise fazla da yoksa eğer kısmi karın germe işlemi yapılır.Göbek delik yeri değiştirilmez.

Karın germe işleminde göbek deliği yara yada kasık fıtığı gibi eş zamanlı şekilde onarılır. Ya da bir ameliyattan sonra kalan alt karın kısmındaki izler giderilebilir.Karın germe işleminden sonra hastalar yeniden doğurabilir

.Fazla kilosu olanlarda ise karın germe yaraları daha geç iyileşir..