50 yaşını geçen ünlü oyuncudan kalıcı bir güzelliğe sahip olmak isteyen kadınlara son açıklama; “İlişkilerinizde affedici olun benim gençlik iksirim hoşgörüdür.”

Sharon Stone her zaman bakımlı her zaman güzel… Bu tarz iltifatları aldığı zaman gülümseyerek şöyle bir cevap veriyor Hollwood’un güzellik abidesi:

“Bakımlı ve güzel olmalıyım. Öncelikle kendime ve çevremdekilere büyük saygım var. Bu iki nedenden dolayı daima hoş olmalıyım. Ancak bakımlı olmak derken aşırıya kaçanlardan değilim. Kullandığım ürünlerin doğal olmasına özen gösteririm. Her saat kremlenmem.”

30. yaş dönüm noktası oldu
20′li yaşların getirdiği heyecandan dolayı çevresiyle büyük problemler yaşayan Stone için 30. yaş günü bir dönüm noktası oldu. O tarihten sonra arkadaşlarıyla çalıştığı kişilerle çocuklarla kısaca tüm çevresiyle çok daha farklı bir ilişki içine girdi. Çünkü ünlü oyuncu mutlu olduğu takdirde cildinin çok daha yavaş yaşlanacağını ve hücrelerinin daha canlı olacağını 30 yaşında fark etti.

Çok büyük kavgalar yaşadım
Stone hayata bakışını ise şöyle anlatıyor:

“Nedeni ne olursa olsun kavga yaşadığımız sürece bizim yakınımızda olacak. Ancak affetmek hoşgörülü olmakmutlulukların en büyüğü. Ünlüler dünyasında çok büyük kavgalar yaşadım. Russel Crowe’la çok şiddetli bir kavga yaşadık. Aylarca konuşmadık. O ve ben haklı olduğumuza inandığımız için hiçbir konuda anlaşamayacağımızı biliyorduk. Ancak bir gece onu rüyamda gördüm. Ertesi gün onu aradım ve ‘Geçmişi unutalım ve yeniden dost olalım’ dedim. Şimdi ikimiz de çok iyi birer dostuz.”

Her şeyi yazın
Hayatınızda sizi mutsuz eden her şeyi bir kâğıda yazın. Ama bunları yaparken dürüst olun. Sonra bu mutsuzlukları bir bir hayatınızdan çıkartın. Sizi mutsuz eden birçok şey vardır. Evdeki bir masa bile sizi mutsuz edebilir. Örneğin komşunuz sizi mutsuz ediyorsa problemleri açık açık konuşun. Elbette hoşgörülü olun. Fakat çabalarınız bir sonuç vermiyorsa mutluluğunuz için gerekli olan kararı verin. O kişiyi hayatınızdan bir şekilde çıkartın. Tabii ki dostça.

Arada sırada tarz değiştirin
Fark ettiniz mi bilmiyorum ama beni hiçbir zaman aynı bulamazsınız. Belli sürelerde saç şeklimi giyim tarzımı değiştiririm. Aynaya baktığım zaman aynı Sharon’ı görmek istemiyorum. Bu değişiklikler hem bana hem de çevreme olumlu bir şekilde yansıyor. Güzel sözler ve iltifatlar beni bulutların üstüne çıkartıyor. Unutmayın mutlu olan kadın çok daha güzeldir. Bu gerçeği yaşamınızın sonuna kadar kalbinizin ve beyninizin bir köşesinde saklayın.

Hobiler edinin
Zamana bakıp içinizdeki gençlik ruhunu öldürmemeniz gerekiyor. Ben 44 yaşımda paraşütten atladım. Fırsat buldukça bunu tekrarlıyorum. 4 yıl önce beyin kanaması geçirdim ve ölümün kıyısından döndüm. Doktorumvücudumun adrenalin istediğini söyledi ve ben de paraşüt sporunu yapıyorum. İnanın her geçen gün daha da gençleşiyorum. Eğer imkânınız varsa siz de heyecanlı hobiler edinebilirsiniz.