Fazla kilolar hanımların güzel görünme özlemlerinin önündeki en büyük engel olarak duruyor. Fakat kıyafet tercihlerinizi doğru yaparak fazla kilolarınızı kapatmak hiç de zor değil. İşte fazla kilolarınızı saklayarak zarif görünmek için ipuçları…

Desenli modellerden için
Tek renk ve koyu elbiseler sizi olduğundan daha zayıf gösterir. Bunu yanı sıra aynı rengin farklı tonlarını birlikte kullanabilirsiniz. Bunlar bej deniz mavisi mercan ya da teninize en iyi giden renklerde desenleri olan giysilerde olabilir.

Kumaş seçiminde dikkatli olun
Katı sert ve vücuda yapışan kumaşlardan uzak durun. En iyi seçim hafif yumuşak ve giyildiğinde vücudundan kayan kumaşlardır. Böylelikle hatlarınızı kapatmış olursunuz.

Kıyafeti vücudunuza göre seçin
Geniş omuzlara sahipseniz kesinlikle vatka yada herhangi bir omuz aparatı kullanmamalısınız. Vücudunuzun üst kısmını daha küçük göstermek için modaya uygun V yakalı elbiseler veya V yakalı üstleri tercih edebilirsiniz.

Eğer omuzlarınız dar basen kısmınız geniş ise; yani armut biçiminde bir vücuda sahipsenizboynunuzu kalın göstermeyen dikdörtgen kıyafetleri tercih etmelisiniz. Üst için yuvarlak oyuk yaka kesimleri alt için ise düz etek ya da normal kesim pantolonları tercih edebilirsiniz.

Kalça ve basenlerinizi büyüklüğüne göre giyinin

Büyük kalça ve basenleri kamufle etmek için rahat pilili bel kısmı büzgülü rahat etek ve pantolonları da tercih edebilirsiniz. Düz çizgili yan cepli ya da cepsiz modeller tercih edebileceğiniz alternatifler arasında yerini alıyor.

Basenleri küçük göstermek için ise beli düz yarım ya da dizden hafifçe aşağıda pantolonları tercih etmelisiniz. Basenlerini daha fazla kamufle etmek isteyenlerdenseniz etek ve pantolon giydikten sonra kalçalarınızı örtecek uzunlukta bluz ya da bluzun üzerine örgü tunikler giyebilirsiniz.

Ayakkabıları es geçmeyin
Zayıf görünüm için sadece kıyafetler yeterli değildir. Bunlarda ayakkabılarında payı çok fazla. Eğer ayakkabılarınız genişse ince şeritli ve düz sandaletler ufak topuklu ayakkabılar giymemelisiniz. Onların yerine yüksek topuklu ayakkabıları tercih etmelisiniz. Ayak bileğine dolanan ve kare topuklardan uzun durmalısınız. Çünkü bu topuk tercikleri bacakları olduğundan daha kısa ve kilolu gösterir.