Ayak bileğinizi inceltecek 3 hareket

Ayak bileğinizin kalın olduğunu düşünüyor ve daha ince görünmesini istiyorsanız işte size 3 muhteşem egzersiz hareketi...


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Güzel fiziğe sahip olan kadınların 3 İnceB'ye (boyun bel ve bilek) sahip oldukları söylenir. Bu fikir bile sizi spor ve zayıflama konusundaki iç dürtülerinizi harekete geçirmeye sebep olur.

Ayak bilekleri belki de incelmesi en zor bölge olabilir ama düzenli uygulayacağınız 3 egzersiz hareketiyle bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayak bileğinizi inceltecek 3 hareket

Makas egzersizi
Sırt üstü uzandıktan sonra ellerinizi kalçalarınızın altına yerleştirerek belinizi destekleyin. Harekete başlamadan önce karnınızı sıkın. Belinizin düz pozisyonunu bozmadan bacaklarınızı sanki bir makas gibi yukarı aşağı hareket ettirin. Bacaklarınızın düz olmasına ve hareket bitimine kadar yere değmemesine dikkat edin. Ayak baş parmağınız karşıyı gösterecek şekilde ayağınızı konumlandırın.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


İleri-geri çekme hareketleri
Yere oturun ve bacaklarınızı ileriye doğru dimdik uzatın. Ardından ayaklarınızı dizlerinizden kırarak vücudunuza doğru çekin içinizden 10'a kadar sayın. Bu işlemi 3-4 dakika boyunca uygulayın.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Plié squat jump

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun. Ayaklarınızı dışa çevirin ve ellerinizi kalçana koy. Parmak uçlarınızda yükselin dizlerinizi bükerek uyluklarınız yere paralel oluncaya kadar geriye doğru alçalın. Yerden yukarı zıplayın ayaklarınızı kalça genişliğinde açık tutun ve parmak uçlarınızla yumuşak bir şekilde yere inin. 5-20 tekrar yapın.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]