Fit bir vücut için evde yapılabilecek 3 egzersiz

Karın kalça ve bacaklarınızı şekillendirmek fit bir vücuda sahip olabilmek için günde 10 dakikanızı bu egzersizlere ayırın.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Vücudunuzun şekillenmesi için spor salonlarında uzun saatler harcamak zorunda değilsiniz. Bu egzersizlere günde sadece 10 dakikanızı ayırarak -düzenli bir şekilde yaptıüınız taktirde- hayalinizdeki vücuda kavuşabilirsiniz.

İşte fit vücut için 3 egzersiz:

Karın bölgesi egzersizi

Yere sırtüstü uzanıp dizlerinizi kırın ayaklarınız yere basar pozisyonda olsun. Ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Ayaklarınızı yerden kaldırmadan başınızı ellerinizden destek alarak kaldırın ve başınızı bırakın. Kalkarken nefes verin yere inerken nefes alın. Bu hareketi 3 set 10'ar kez tekrarlayın.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Kalça bölgesi egzersizi


Kalça bölgesi egzersizinin vazgeçilmezi Squat'tır. Bunun için ayakta dik durun. Ayaklarınızın arası iki yumruğunuzun genişliğinde olsun. Dizlerinizi kırarken kollarınızı yere paralel olacak şekilde dümdüz ileri uzatın. Yüzünüz yere başınızın tepesi karşı duvara baksın. Dizlerinizin ayak parmaklarınızın geçmediği yani ayak parmaklarınızı gördüğünüz bir noktada dengenizi bulun. Kollarınızı ileri uzatırken kalçanızı geriye doğru uzatın. Bu esneme kalçanızın şekillenmesine ve selülitlerinizin azalmasına yardımcı olacaktır. Hareketi kolay yapabilmek için önünüze bir sandalye koyarak sandalyenin üst kısmını iki yanından tutabilirsiniz. Bu hareketi 3 set 10'ar kere tekrarlayın.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Bacak bölgesi egzersizi

Yere sağ yanınıza doğru yatın. Başınızı sağ elinizin iç kısmına bırakın. Sol elinizle göğsünüzün önünde yere sıkıca basın. Bacaklarınız üst üste olacak şekilde pozisyon aldıktan sonra ayaklarınızın ucundan başınıza kadar düz bir hat oluşturduğunuzdan emin olun. Sol bacağınızı nefes alırken yukarı kaldırın sonra nefes vererek yere indirin. Bu hareketi 3 set 30'ar kez tekrarlayın.