Hangi bölgeden kilo alıyorsanız o bölgeye göre kilolarınızı çok kolay verebilirsiniz.

Bazıları ne kadar zayıflarsa zayıflasın göbeğinden kurtulamazken bazıları da benzer sorunu basenlerinde yaşayabiliyor.

Aşağıda hangi bölgeden şişmanladığınıza göre yapılan şaşırtıcı analiz bilgiler bulunuyor.
Kilo sorununu neden yaşadığınızı hiç düşündünüz mü? Peki neden kilo alıyorsunuz?

Bunları hiç düşünüp fikir sahibi oldunuz mu? Bi ihtimal düşündünüz ama bir netice alamamış da olabilirsiniz.

İşte görsel anlatım eşliğinde kilo alma nedeniniz?Uzmanlara göre resimde görüldüğü üzere 1 numaradaki gibi vücudunuzun üst kısmından kilo alıyorsanız bunun sebebi fazla yemeniz. Sağlıklı beslenmeye çalışarak kilo verebilirsiniz.
2 numaralı resimdeki gibi sadece göbeğiniz varsa kilo almanızın nedeni tamamen sinirsel. Stres sebebiyle şişkinlik ve hazımsızlık çektiğiniz için göbeğiniz daha şişkin de görünebilir.
3 numaralı resimdeki basen bölgesinden kilo alanların sorunu fazla gluten tüketimi olabilir. Glutensiz gıdalar tercih edebilirsiniz.4 numaralı resimdeki gibi ön karın bölgesinden şişmanla sorunu ise genellikle genetik yatkınlıkla ilgili. Ailenizde bu bölümden kilo alanlar var ise spor yaparak ve karın kaslarınızı sıkılaştırarak karnınızı kontrol altında tutabilirsiniz.
5 numaradaki gibi alt kalça ve bacak bölgesindeki kilo almanın sebebi olarak kan dolaşımı problemleri gösterilebilir. Doktora başvurarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz
6 numaralı resimdeki gibi vücudun orta kısmındaki kilolar hareketsizliğe bağlıdır. uzun süre oturduğunuz bir işte çalışıyor olabilirsiniz.Hareket etmeye ve spor yapmaya özen gösterin.