Ayak bileğini incelten 3 egzersiz

Ayak bileklerinizin olduğundan daha ince olmasını mı istiyorsunuz? O halde gün içinde bu egzersizlere zaman ayırın.


İnce ayak bilekleri zarif bir kadının simgesidir. Oldukça zayıf bir bedene sahip olsanız bile ayak bilekleriniz kalınsa bu hoş bir görünüm olmayabilir. Ancak paylaşacağımız bu egzersizlerle ayak bileklerinizin incelmesini sağlamanız mümkün.
İşte ayak bileğini incelten egzersizler:
Makas egzersizi

Sırt üstü uzanın ve ellerinizi kalçalarınızın altına yerleştirerek belinizi destekleyin. Harekete başlamadan önce karnınızı sıkmanız çok önemli. Belinizin düz pozisyonunu bozmadan bacaklarınızı sanki bir makas gibi bir yukarı bir aşağı hareket ettirin. Bacaklarınızın düz olmasına ve hareket bitimine kadar yere değmemesine özen gösterin. Ayağınızı ayak baş parmağınız karşıyı gösterecek şekilde konumlandırın.


İleri-geri çekme hareketleri
Yere oturun ve bacaklarınızı ileriye doğru dimdik uzatın. Ardından ayaklarınızı dizlerinizden kırarak vücudunuza doğru çekin ve içinizden 10'a kadar sayın. Bu hareketi 3-4 dakika uygulayın.Plié Squat Jump


Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun. Ayaklarınızı dışa çevirin ve ellerinizi kalçanıza koyun. Parmak uçlarınızda yükselin dizlerinizi bükerek uyluklarınız yere paralel oluncaya kadar geriye doğru alçalın. Ardından yerden yukarı zıplayın ayaklarınızı kalça genişliğinde açık tutun ve parmak uçlarınızla yumuşak bir şekilde yere inin. Bu hareketi 5-20 tekrar yapın.