5 egzersiz hareketiyle simitlerinizi yok edin

Siz de belinizin yan tarafından taşan fazlalıklardan şikayetçiyseniz bu egzersiz hareketlerinden yardım alabilirsiniz.Kadınların en çok korktuğu bölgesel kiloların başında simit denilen yağ sarkmaları ve göbek bölgesindeki fazla kilolar gelmektedir.
Siz de pilates egzersizlerini haftada üç ya da dört gün uygulayarak kısa sürede fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.
İşte simitlerinizi yok edecek 5 egzersiz hareketi:
Overhead side bend


Sol diz kapağınızı mat'in üzerine koyun ve sağ bacağınızı yanlamasına düz uzatın. Parmak ucunuz ileriye bakmalı ve diz kapağınızla aynı hizada olmalı (a).

Ellerinizi başınızın üzerinde birleştirin ve nefes alın. Nefes vererek sola doğru bükülün. Başlangıç pozisyonuna dönün (b). Bu kez sağa doğru bükülün tekrar başlangıç pozisyonuna gelin. 20 tekrar yapın. Bacaklarınızın pozisyonunu değiştirin 20 defa daha tekrarlayın.


Hip crossover

Yere sırtüstü uzanın. Bacaklarınızı 90 derece bükün. Kollarınızı omuz hizasında iki yana açın (a). Başınızı ve kollarınızı yerden kaldırmadan nefes alın verirken bacaklarınızı birbirinden ayırmadan sağa doğru çevirin (b). Nefes alın ve tekrar nefes vererek sola çevirin. 20 defa tekrarlayın.
Side plank

Mat'in üzerine yanlamasına uzanın omzunuzla dirseğinizi aynı hizaya getirin. Vücudunuz başınızdan ayaklarınıza kadar aynı hizada olmalı (a). Kalçanızı yerde tutun. Karın kaslarınızdan güç alarak kalçanızı yerden kaldırın. Vücudunuz dümdüz bir çizgi olmalı. 30-60 saniye plank pozunda durmaya çalışın (b). Hareketi formunuzu bozmadan yapabildiğiniz kadar tekrarlayın. Her seferinde bir iki tekrar daha fazla yapmaya çalışın.
Spine twist


Bacaklarınızı mat genişliğinde açın sırtınız ve boynunuz dümdüz bir çizgi olacak şekilde oturma kemiklerine oturun. Kollarınızı göğsünüzün hizasında çapraz yapın (a). Karın kaslarınızı sıkın. Nefes alın nefes verirken gövdenin pozisyonunu bozmadan gövdenizi sağa döndürün (b). Başlangıç pozisyonuna geri dönün diğer tarafa dönerek tekrar edin. Hareketi 20 defa tekrarlayın.
<Torpedo

Sol yanınıza doğru uzanın; vücudunuz başınızdan parmak uçlarınıza kadar düz bir çizgi gibi olmalı. Kolunuzu yanda düz uzatın kolunuzla başınızın arasına bir havlu yerleştirin. Üstteki elinizi gövdenizin önüne yerleştirin (a). Üst bacağınızı vücudunuzun hizasında 10 cm kadar kaldırın alttaki bacağınızı üsttekine yakınlaştırın (b). Üstteki bacağınızın pozisyonunu bozmadan alttaki bacağınızı yere indirip kaldırın. Hareketi 20 defa tekrarlayın.