Düzenli olarak limon tüketmek için 6 sebep

Limonun öyle çok faydası var ki okuyunca beslenme listenizden eksik etmek istemeyeceksiniz. İşte her gün limon tüketmek için 6 sebep!


Sağlık deposu limonun faydaları saymakla bitmiyor. Hastalıklara savaş açıyor enerji veriyor aynı zamanda zayıflamaya da yardımcı oluyor... Her gün düzenli olarak limon tüketin siz de kendinizdeki değişiklikleri fark edin.

Kilo vermeye yardımcı

Limon içeriğindeki pektin adlı çözünür lif sayesinde uzun süre tok tutarak açlık krizlerinin ve aşırı yeme isteğinin önüne geçer. Ayrıca limon vücutta detoks etkisi yaratarak toksinlerin vücuttan atılmasını da sağlar.

Potasyum deposu

Yalnızca muzun potasyum deposu bir yiyecek olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Limon da en az muz kadar postasyum içeriyor. Kalp sağlığını koruyan potasyum sinir sistemine iyi geliyor. Ayrıca potasyum uyku sorunu çeken kişilerin daha kolay uyumasını sağlıyor.

Kanseri önler

Antioksidan ve C vitamini deposu olan limon serbest radikallerle savaşarak kanser hastalığına yakalanma riskini düşürüyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirir

C viamini ve mineral deposu limon bağışıklık sistemini güçlendirerek soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıklara yakalanma riskinizi düşürüyor.

Enerji verir

C vitamini vücuda enerji vermesi ile bilinir. Aynı zamanda vücuttan stresi uzaklaştıran bu önemli vitamin modunuzu yükselterek depresyona yakalanma riskinizi de azaltır.

Boğaz ağrılarına iyi gelir

Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisiyle hastalıklara savaş açan limon boğaz ağrılarına da iyi geliyor. Limon suyu viral enfeksiyonlarda ilaç yerine kullanılabilecek doğal bir içecek olarak tüketilebilir.