Pilates yöntemi her kesim tarafından kabul görmüş olduğu bilinmektedir. Gerçekten her yaş grubundan insana çok faydalı olduğu için sizlere hızlı yağ yakan pilates hareketleri örnekleri söyleyeceğim. Sizin de rahat bir şekilde yapabileceğiniz hareketlerden olan pilates hareketlerine gelin bir göz atalım.

Öncelikle orta boy bir topu belimize koyup yer yatalım. Bacaklarımızı 90 derece yukarı kaldıralım. Sağ bacağı kendimize sol bacağımızı ile doğru açalım ve hareketi hızlı halde yapmaya başlayalım. Her harekette derin nefes alıp verelim. Sırt üstü yere uzanalım ve pilates topumuzu alalım. Ayaklarımızı topun üstüne koyalım. Ardından belimizi havaya kaldıralım ve nefes alalım. Ardından yere inişte nefesimizi yavaşça indirelim. Hareketimizi dikkatli ve seri bir şekilde yapmalıyız. Bu hareket hızlı yağ yakan pilates hareketleri başında gelmektedir. Topsuz hareketler arasında ise yere oturalım ve dizlerimizi kıralım. Öne doğru kollarımızı uzatalım ve nefes alalım. Ardından kollarımızı sağa doğru açalım ve belimizi olabildiğince döndürelim nefesimizi de yavaşça verelim. Daha sonra aynı hareketi sol taraf içinde gerçekleştirelim.

Nefes almak pilateste çok önemlidir o yüzden doğru nefes tekniklerini öğrenmelisiniz. Kaburga açılmamalı ve göğsümüz dışarı doğru çıkmamalıdır. Nefes pilatesin tamamlayıcı unsurudur. Hızlı yağ yakan pilates hareketleri arasında nefes hareketi olan hareket için yere uzanın ve dizlerinizi bükün. Ellerinizi yanlarınıza koyun. Nefes alın ve başınızı vücudunuza doğru çekin kollarınızı da kaldırın ve nefesinizi verin. Karnınızın yandığını hissedin.