Göğüsleri dikleştiren egzersizler

Spor yaparak göğüslerinizi dikleştirebilmeniz mümkün. İşte göğüsleri dikleştiren birkaç hareket...


Bıçak altına yatmadan göğüslerinizi dikleştirebilir ve sıkılaştırabilirsiniz.
Size önereceğimiz bu egzersizleri düzenli bir şekilde 10'ar kez tekrarlarsanız kısa sürede göğüslerinizin dikleştiğini ve sıkılaştığını göreceksiniz.
İşte göğüs dikleştiren egzersizler...Dirseklerinizin üzerinde durarak şınav pozisyonu alın. Vücudunuz yere paralel bir şekilde dururken önce sağ kolunuzu ileri doğru uzatarak nefes verin kolunuzu geri çekerken nefes alın. Ardından aynı işlemi sol kolunuzda uygulayın.

Düz bir zemine sırt üstü uzanın ve ellerinize ağırlıklarını alın. Kollarınızı başınızın üstünde ve birbirlerine paralel bir şekilde tutun. Harekete başlarken dirseklerinizi bükmeden kollarınızı yavaşça belinizin yanına doğru getirin ve tekrar başınızın üstünde birleştirin.

Bu işlemde yine sırt üstü uzanmış bir pozisyondayken kollarınızı başınızın üstünde tutun. Bu sefer dirseklerinizi bükerek kollarınızı göğsünüze doğru çekin ve tekrar yukarıda birleştirin.
Yine ağırlık kullanarak yapacağınız bir hareket. Dizlerinizi hafif bükerek yarı öne eğilmiş bir pozisyonda kollarınızı bacaklarınıza paralel olarak uzatın. Harekete başlarken kollarınızı yanlara dirseklerinizi bükmeden yanlara doğru açın ve tekrar önünüzde birleştirin.Bu zaten herkesin bildiği gibi şınav egzersizi. Elleriniz göğsünüzün yanında yere paralel bir şekilde pozisyon alın. Kolunuzdan kuvvet alarak kendinizi yukarı doğru itin ve tekrar yere yaklaşın.Bu harekette ise yine şınav pozisyonundayken yere yaklaştığınızda önce sağ bacağınızı kendinize doğru çekerek sağ dirseğinizle birleştirin. Bacağınızı uzatırken kendinizi yukarı kaldırın. Sonra aynı işlemi sol bacağınızda uygulayın.
Basit ama etkili bir hareket daha. Düz bir zemine yüz üstü uzanın. Ellerinize bir pilates topu alın ve göğsünüzün üstünde tutun. Topu yukarı kaldırırken nefes verin ve tekrar göğsünüzün üstüne getirirken nefesinizi geri alın.