Güzellik iksiri yerine geçen 4 besin

Aynaya her bakışınızda kusursuzluğuyla sizi büyüleyen bir güzelliğe sahip olmak istiyorsanız bu besinleri tüketin.


Güzel bir cilde sahip olmak neredeyse her kadının hayalidir. Sabah aynaya baktığında kusursuz ışıl ışıl bir cilt ve saç görmeyi hangi kadın istemez ki?
Yapılan araştırmalara göre çiğ tüketilen bazı besinler güzellik iksiri görevi görüyor. Özellikle kadınlara önerilen bu besinler saçları ve cildi güçlendirerek bakım yapıyor. Düzenli tüketildiğinde ise cildin güzelleşmesini sağlıyor.
İşte yeni yılda güzelleşmek isteyenler için bakım uzmanı besinlerden bazıları...

Papaya: İçeriğindeki doğal enzim ve amino asit sayesinde beyindeki mutluluk hormonunu arttırır. Düzenli olarak tüketildiğinde içerdiği mineraller sayesinde cilde nem kazandırır.

Salatalık: Karaciğeri ve böbrekleri çalıştırarak idrarla birlikte vücuttaki üre asidi ve ürat tuzlarını eritip dışarı atılmasını sağlar. Bol vitamini ile cildin pürüzsüz olmasını sağlar.

Keten tohumu: Kanserden kabızlığa öksürük ve ses kısıklığından sedef hastalığına kadar çok geniş bir etki alanı vardır. Keten tohumu yağı düzenli olarak saçlarda kullanıldığında saçlardaki birçok sorununun giderilmesine yardımcı olur.

Zeytin: Safrayı artırıp karaciğeri çalıştırır. Karaciğer ağrılarını keser. Yaprakları ile kabukları yüksek tansiyonu ve kan şekerini düşürür. Vücudun sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayarak saçlara ve cilde gereken vitamin ve minerallerin ulaşmasını sağlar.

Roka: İştah açıcı uyarıcı kuvvet verici ve öksürük kesici özelliği vardır. Ayrıca afrodizyak özelliği de mevcuttur. Safrayı artırıp karaciğeri çalıştırır. Karaciğer ağrılarını keser. Yaprakları ile kabukları yüksek tansiyonu ve kan şekerini düşürür. Vücuttaki fazla yağlanmasını atılmasını sağlarak saçların ve cildin nem dengesini sağlar.