KUŞDİLİ: Tüm salgı bezlerini dengeli bir şekilde çalıştırır. Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi cinsel iktidarsızlığı giderir.

√ MAYDANOZ:
Bedeni yorgunluk ve ruhi bunalımı giderir. Erkeklerde cinsel gücü arttırır.
√ NANE:
Cinsel isteği çok arttırır. Erkekte psikolojik iktidarsızlığı giderir.

√ TARÇIN: Cinsel isteği çok arttırır.√ ZATER:
RUHEN VE BEDENEN CANLILIK SAĞLAR CİNSEL GÜCÜ ARTIRIR VE İKTİDARSIZLIĞI GİDERİR. Kekik gibi kullanılır Toz halinde yemeklere serpilir. Çay olarak ta kullanılır.

√ ZENCEFİL:
TÜM VUCUDU UYARARAK BEDENİ VE ZİHNİ ÇALIŞMA GÜCÜNÜ ARTIRIR. Erkekte cinsel gücü ve isteği cok atırır. Günlük miktar bir kahve kaşığıdır. Toz halinde reçel marmelatlara veya hamurişlerine karıştırılır. Et yemeklerine ve sosa karıştırılır. Süt ve salebe de karıştırılabilinir.
√ KEKİK:
Vucudun savunma gücünü artırır. Erkekte cinsel arzuyu artırır.Karanfil-Cinsel isteği çok artırır. Gunde 1-2 adet yeterlidir. Yemekte et suyu sebze ve kompostolara katılarak yenir.
√ KİŞNİŞ:
Erkeklerde cinsel arzuyu artırır. Günde bir kahve kaşığı kullanılır. Sinir sistemine de cok yararlıdır. Et yemeklerine veya yemeklerde soslara konur. Bir bardak sıcak suya yarım kahve kaşığı kişniş karıştırılıp yemek üzerine içilebilir.√ VANİLYA
: Çeşitli sebeplerle (Ruhi ve Bedeni zayıflık) erkeklerde görülen cinsel iktidarsızlığı giderir ve onlara cinsel güç kazandırır. Pasta ve sütlü tatlılarda kullanılır.
√ YULAF:
Cinsel iktidarsızlığı giderir. Aksamları salep gibi içilerek yatılabilir. Sabahları yulaf u veya sütle pişirilip içine ceviz fındık kuru üzüm katılarak yenebilir. Fazla ve sürekli yenmemelidir.
√ KIRMIZI BİBER:
Cinsel isteği çok artırır. Damar sertliği üre ve tansiyonu olanlar yememelidir.√ SİVRİ BİBER:
Bol C P K vitamini vardır. Erkeklerde cinsel istegi çok artırır.

√ HARDAL
: Cinsel arzuyu çok artırır. Sinirleri kuvvetlendirir. Midesi hassas olanlar karaciğer damarsetliğive tansiyonu olanlar kullanmamalıdır veya çok az almalıdır.
√ KEREVİZ:
Çeşitli iç salgı bezlerine tesir eder ve onların faaliyetlerini artırır. erkeklerde cinsel faaliyeti cok artırır. vakitsiz iktidarsızlığı önler.
√ AYÇİÇEĞİ:
Bol protein ihtiva eder fazla miktarda E vitamini vardır. İktidarsızlığa engel olur. Kalp ve sinir hastalıklarını önler. Cinsel arzuyu artırır.
√ GREYFURT:
Vucuda gençlik ve dinçlik verir. Sabah kahvaltıda bir bardak içilmesi tavsiye edilir. ülseri ve tansiyonu olanlara tavsiye edilmez.


√ ÇAM FISTIĞI: Bol E vitamini vardır. Cinsel tukenmeye ve buna bağlı olarak ruhi çöküntü ve kalp rahatsızlıklarını geçirir.
√ ANTEPFISTIĞI-
FISTIK: Protein ve bol E vitamini ihtiva eder. Cinsel arzuyu uyarır.√ SUSAM:
Cinsel isteği artırır
√ ÇÖREKOTU:
Cinsel isteği artırır ve bel gevşekliğini gideriri. bir tutamdan fazla kullanılmamalıdır. Tahin yada tahin helvası olarak yenir. Yemeklerden sonra 4 tatlı kaşığı yeterlidir. cinsel arzuyu artırır.

√ VİTAMİNLER VE MİNERALLER

E- vitamini: Kadında ve erkekte üreme vitaminidir. Kasların ve sinirlerinnormal çalışmasını sağlar. Eksikliğinde cinsiyet organları yeteri kadar çalışmaz. Bugday çimi fıstık soya yulaf ezmesinde bulunur.

√ ÇİNKO: Eksikliğinde erkeklerde husyeler yeterli ve iyi. Böbreküstü bezleri de yetersiz kalır. prostat bezlerinin şişmesi ve kanser meydana gelebilir. Bugday kepeği kuru fasülye mercimek yumurta ve ekmekte bulunur.

√ FOSFOR: Husyelerin çalışması sinirlerin tamiri ve gelişmesi beynin çalışmasını sağlar Soya bugday çimi yumurta badem kurufasülyede bulunur.

√ İYOT: İyot şimanlatır veya zayıflatır. Cinsel bezeler husyeler üzerinde etkilidir. Soya sarımsak karides süt soğanda bol bulunur.

√ MAGNEZYUM: Çok önemli görevleri vardır. Vakitsiz yaşlanma ve bilhassa erkeklerde prostat kanserini önler Buğday çimi Badem soya kurubakla fındık ta bol bulunur.

√ MANGANEZ: Eksikliği kız ve oglan cocuklarında kısırlık yaratabilir. Bedeni ve ruhi bunalımı önler. hububat muşmula fındık karaciğerde bulunur

√ SELENYUM: Sperm hücrelerinin gelişimi sırasında selenyum maddesinin çok önemli bir rol oynadığını belirlediler. Bulgulara göre selenyum maddesi bir proteini harekete geçirerek sperm hücrelerinin oksitlenmesini önlüyor. Böylelikle daha canlı ve aktif kalan spermlerin dölleme yeteneği artıyor. Aksi durumda ise oksitlenen spermler dölleme fonksiyonunu yerine getiremiyor. Bilim adamları ayrıca selenyumun maddesinin sperm hücresinin nefes alması sırasında da önemli bir rolü olduğunu belirlediler.√ SPERM AZLIĞI

ANASON VE SU: Bir çay bardağı sicak suya yarım kahvekaşığı anason konur. 5 dadkika bekletilir süzülüp içilir.PİRİNÇ ŞEKER SÜT (SÜTLAÇ):
Bol bol yenilmesi gereklidir
ISIGAN OTU VE SU:
4 bardak asuya 3 tutam ısırgan otu konur. 10 dakika kaynatılıp süzülür ve içilir.
Yemek sırasında bir tatlı kaşığı kuvvet macunu ve bir çorba kaşığı andız pekmezi alınması tavsiye edilir.

Yiyecekler düşüncelerinizi motivasyonunuzu hafızanızı kaslarınızı ve daha birçok şeyi geliştirmenizi sağlar. Bunları vitamin ya da diğer destekleyici maddeler almadan da yapabilirsiniz. Bunun için yaşınızla ilişkili size en çok yararlı yiyecekleri tüketmeniz yeterli..
Kalbiniz için sardalya yiyin

Sardalya kalbiniz koruyan Omega-3 kaynağıdır. Ekonomik protein deposu ve düşük yağlı yiyecek sardalyanın konservelerini de tercih edebilirsiniz. Tuzsuz olanları tercih edin ve kemiklerinizi korumak için önerilen düzeyde kalsiyum alın. Sardalya ile harika salatalarda hazırlayıp yiyebilirsiniz.
Kuruyemişler prostat sağlığını korur
Selenyum kaynağı kuru yemişler erkeklerde prostat kanseri oluşumunu önler. Selenyum günde 400 mg'dan fazla alınırsa toksik etki gösterebilir. Doğru miktarda karışık kuruyemişler tüketerek sağlığınızı koruyabilirsiniz.
Seks için susam

Susamlar seks ilaçları gibi çok pahalı değil güvenlidir ve reçete edilmesine gerek yoktur. Susam aminoasit bakımından zengindir kan akışını hızlandırır.

Salatalarınıza ve yiyeceklerinize susam ekleyebilirsinizHafıza için blueberry

Şu günlerde blueberry (maviyemiş)'in yararları saymakla bitmez. Rengindeki gizli güç ne? Koyu mavi yemişler hafızanızı negatif etkilerden koruyan "flavonoids" içerir.

Beyin hücrelerini güçlendirir. Taze olanlarını tüketin ve tatlandırılmamış olarak tüketin. Kaymaksız yoğurt ve mısır gevreği ekleyerek de yiyebilirsiniz.
Enerji için mercimek Lif ve protein bakımından zengin yiyecek mercimek enerji kaynağıdır. Mercimek iyi bir B vitamini hücrelere oksijen taşınmasın yardımcı olan demir kaynağıdır. Çorba ve yemek olarak tüketebilirsiniz.Edamame (Çin ve Japon Soyası)
ya da yulaf yiyerek iyi hissedin

Yedikleriniz ruhunuzu ve beyin kimyasallarınızı etkiler. Bu nedenle ne yediğinize dikkat etmelisiniz. Lif bakımından zengin karbonhidratlar yulaf ya da edamame kan şekerinizi dengede tutarak iyi hissetmenizi sağlar. Edamame aynı zamanda protein sabit kan şekeri ve omega-3 asitleri içerir. Edamame yemeklerini Japon yemeği yapan restoranlarda bulabilirsiniz. Çok tuzlu olmamasına özen gösterin. Süper marketlerde bulabilirseniz eve götürüp haşlayarak yiyin.


Alıntıdır.