Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Sütlerdeki Tehlikeli Zehir Solitin

  Sütlerdeki Tehlikeli Zehir Solitin
  Ankara Hıfsızsıhha Gıda Denetim Bölüm Başkan Yrd.Gönül Özdeğer ve iki asistanı SOLİTİN adlı kimyasal ile ilgili çalışmaları ve yayınları dolayısı ile ölüm tehditleri aldıklarını açıkladılar ve savcılığa suç duyurusunda bulundular.

  SOLİTİN aslında gıdalarda hiç bulunmaması gereken tamamen kimyasal bir ajan hatta basit olarak melaminimsi bir plastiksütlereyoğurt ve ayranlara ve sütün girdiği her çeşit besine katılıyor çünkü bu molekül su ile inanılmaz şekilde bağlanarak kıvam arttırıyor bu hem imalat procesleri açısından zaman kazandırıyor hem gıda doğallığını kaybettiğinden son kullanma tarihini uzatıyor ve firmaların stoklu çalışmasını sağlıyorhem maliyeti inanılmaz düşürerek firmaların rekabet gücünü arttırıyor.

  Çocuklarınıza beş kuruşa yirmi kuruşa elli kuruşa gofretçikolata ve süt ürünleri alabilmenizevlerimize çeşit çeşitpeyniryoğurthazır sütlü tatlı vs girebilmesi hep bu yüzden.

  SOLİTİN bir tricalcid bileşiği yani doğada en bol ve bedava bulabileceğiniz türden tebeşir gibialçı taşıgibi oysa bu bileşik böbreklerden atılırken renal tubuluslardaki glomerüllerde birikiyor ve filtrasyonu yani böbreklerin kanı süzmesini engelliyorve sonuç böbrek yetmezliğine kadar uzanan böbrek rahatsızlıkları serum üre ve kraetinin düzeylerinde artış ve bunun getirdiği devamlı yorgunluk hali hafıza ve konsantrasyon bozuklukları ve hatta ciddi mental bozukluklar Almanya Solingen üniversitesi Pskyatri bölümünce 2009 da 21.Europe Pscyhatry Society'e sunulan bildirgede Şizofreni ve SOLİTİN kullanımı arasında ilişkiler olması muhtemel olduğuÖzellikle Paranoid Şizofreni vakalarında kanda tricalciophospate bileşiklerinin normalden 16 kat yüksek olduğu ! belirtilmesine rağmen bildirge nedense Kongrede sunum için kabul edilmedi.

  Üretici firmalar SOLİTİN'i hiç bir şekilde ürün etiketlerinde bildirmiyor aldığımız ürünlerde SOLİTİN olup olmadığını yine de bir kaç basit deney ile anlayabiliriz eğer bu yönde bir şüphe oluşursa derhal bulunduğunuz il Hıfsızsıhha Md.ile ilişkiye geçerek şüpheli gıdanın test edilmesini talep ediniz bu şekilde binlerce hatta yüzbinlerce insanın sağlığını kurtarabilirsinizçevrenize baktığınızda ne kadar çok dializ merkezi ve böbrek hastası olduğunu siz de görüyorsunuz bu artışın sebebi bazı ahlaksız firmaların kar hırsından başka bir şey değil.

  Aldığınız sıvı ürünler (sütayrançikolatalı süt vs) için şu yolu izleyebilirsiniz bir ****l'i (çatalkaşık vs) el yakacak düzeyde ısıtın ve test etmek istediğiniz sıvıya batırarak çalkalama hareketi yapın****li çıkardığınızda birbirinden ayrılmış öbekler halinde beyaz topaklar görürseniz o üründe SOLİTİN var demektir.

  Peynir vs türü ürünlerde ise üründen bir parça alarak sirkeli suya koyunuz eğer sirkeli suyun üzerinde kalan beyazımsı bir tabaka görürseniz o üründe SOLİTİN var demektir.

  Çikolatagofret türü ürünlerde ise ürünü elinizle basitçe kırıneğer kırığın her iki tarafında süt beyazı noktalar varsa o üründe de SOLİTİN vardır.

  Sağlığımız içingeleceğimiz içinçocuklarımız ve sevdiklerimiz için bu bilgileri bütün çevremize yayalım ve toplumsal olarak tepkimizi ortaya koyarak AB Normlarında olmayan bu katkı maddesinin üretici firmalar tarafından daha fazla kullanılmasını engelleyelim.

  Hayal Kentli, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Süt ve süt ürünleri elbette hepimizin evine giriyordur.
  Normal şartlarda bizim için yararlı olan ürünler işin içine kar amacı girince ne büyük bir tehdit haline geliyor.
  3 kuruş para için milyonlarca insanın hayatıyla oynuyorlar yazıklar olsun.

  Aldığınız sıvı ürünler (süt ayran çikolatalı süt vs) için şu yolu izleyebilirsiniz bir ****l'i (çatalkaşık vs) el yakacak düzeyde ısıtın ve test etmek istediğiniz sıvıya batırarak çalkalama hareketi yapın****li çıkardığınızda birbirinden ayrılmış öbekler halinde beyaz topaklar görürseniz o üründe SOLİTİN var demektir.
  Ayrıca kafama takıldı bunu derhal denemek ve
  sonuç bulguları var olduğunu gösterirse gereğini yapmak istiyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş