‘Beyaz çay yağ yakıyor’

Beyaz çayın yağ yakıcı özelliğiyle metabolizmayı hızlandırdığını belirten Fitoterapi Uzmanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada beyaz çayın zayıflamaya yardımcı olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada yaşlanma kırışıklık ve sarkmalara karşı olumlu rol oynadığını belirttiği beyaz çayın yüksek antioksidan etkisiyle zayıflamaya da yardımcı olduğunu söyledi. “Düzenli tüketilen beyaz çay pürüzsüz ve yumuşak bir cilt için etkili” diyen Prof. Yeşilada şunları söyledi:

“Beyaz çay çaylar içerisinde en nadide ve en az işlem görmüş olanıdır. Beyaz çay yeşil çay ya da siyah çay gibi soldurma fırınlama kurutma ve fermantasyon işlemlerinden geçmez. Bu nedenle yüksek antioksidan içerir ve en sağlıklı çaylar arasındadır. Beyaz çay özellikle kolajen yıkımını baskılayan ve cilde esneklik veren elastin maddesinin yıkımını önleyen etkilerine bağlı olarak daha sıkı ve esnek cilt oluşumu sağlayabilir. Beyaz çayın vücutta yağ üretimini baskılayıcı ve mevcut yağları parçalayıcı özelliği yeşil çaya göre çok daha fazladır.”


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]