Greyfurt: klinik de yapılan bir araştırma12 hafta süre-since öğün öncesi greyfurt yiyenler de ortalama 1.5 kilo kaybı olduğunu göster-di. Bu C vitamini deposu meyve içerdiği benzersiz kimyasal maddeler ile kandaki insülin seviyesini ayarlıyor.

Çorba: State Üniversitesin ‘de yapılan çalışmaya göre çorba yemekte başlangıç veya ara öğün olarak bir küçük kâse çorba içerek hem daha az yemiş hem de yağlarınızı hızla yakmış olursunuz. Çorba bol sıvı içeriği ve doyurucu özelliği ile iştahı kapatır.

Hindi Eti: Proteinler metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur kas yapımında kullanılırlar. Böylece daha çok kalori yakılır. 100 gm hindi etinde 120 kalori 26 gm protein ve sadece I gram yağ vardır

Light Yoğurt:Çok zengin kalsiyum kaynağı olduğu için zayıflama metabolizmasında çok etkili protein bakımından da zengin olduğu için tok tutuyor.

Yulaf:İçerdiği liflerle uzun süre tok tutar spor yapmanız için gereken enerjiyi verir. Kolesterolle savaşır.

Elma ve Armut:Araştırmalara göre günde 3 elma veya armut yiyenler yemeyenlere göre daha kolay kilo veriyorlar. Tatlı krizlerinde oldukça etkili bol lifli.

Brokoli:Yalnızca kalsiyumdan değil aynı zamanda C vitaminin-den de zengin bir besin olduğu için kalsiyumun emilimini kolaylaştırır. Lahana familyasının diğer üyeleri gibi A vitamini ve lif terden de zengin. Çok güçlü fitokimyasallar içeriyor.

Acı Biber: Stress hormonlannı azaltan capsaicin sayesinde vücut-ta daha az yağ depolanmasını sağlıyor. Metabolizmayı hızlandırıyor.

Yeşil Çay:Araştırmalar yeşil çayın metabolizmayı hızlandırdığını ve kilo kaybını artırdığını göstermiştir. Morali de düzelten yeşil çay kanserden koruyucu ve kalp hastalıklarını önleyen maddeler içerir. Harika bir içecek aynı zamanda çok da lezzetli.

Su:Yeni yapılan bir araştırma su içmenin gerçekten kilo vermeyi hızlandırdığını gösteriyor. Almanya' da yapılan bir araştırmaya göre yaklaşık 500 ml. su alımı artışı ile metabolizma hızında yüzde 30 artış oldu. Su aynı zamanda iştahı baskılıyor sodyum ve toxin atılmasını da sağlıyor. Yeterli su içmek susuzlukla açlığı karıştırmanızı da önler. Bolca su için. Sabah kalkar kalmaz ve gün boyu su iç-meye devam edin. Hepsini birden içmeyin


Greyfurt
Scripps klinik de yapılan bir araştırma12 hafta süre-since öğün öncesi greyfurt yiyenler de ortalama 1.5 kilo kaybı olduğunu göster-di. Bu C vitamini deposu meyve içerdiği benzersiz kimyasal maddeler ile kandaki insülin seviyesini ayarlıyor.

Çorba
Penn State Üniversitesin ‘de yapılan çalışmaya göre çorba yemekte başlangıç veya ara öğün olarak bir küçük kâse çorba içerek hem daha az yemiş hem de yağlarınızı hızla yakmış olursunuz. Çorba bol sıvı içeriği ve doyurucu özelliği ile iştahı kapatır.

Hindi Eti
Proteinler metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur kas yapımında kullanılırlar. Böylece daha çok kalori yakılır. 100 gm hindi etinde 120 kalori 26 gm protein ve sadece I gram yağ vardır

Light Yoğurt
Çok zengin kalsiyum kaynağı olduğu için zayıflama metabolizmasında çok etkili protein bakımından da zengin olduğu için tok tutuyor.

Yulaf
İçerdiği liflerle uzun süre tok tutar spor yapmanız için gereken enerjiyi verir. Kolesterolle savaşır.

Elma ve Armut
Araştırmalara göre günde 3 elma veya armut yiyenler yemeyenlere göre daha kolay kilo veriyorlar. Tatlı krizlerinde oldukça etkili bol lifli.

Brokoli
Yalnızca kalsiyumdan değil aynı zamanda C vitaminin-den de zengin bir besin olduğu için kalsiyumun emilimini kolaylaştırır. Lahana familyasının diğer üyeleri gibi A vitamini ve lif terden de zengin. Çok güçlü fitokimyasallar içeriyor.

Acı Biber
Stress hormonlannı azaltan capsaicin sayesinde vücut-ta daha az yağ depolanmasını sağlıyor. Metabolizmayı hızlandırıyor.

Yeşil Çay
Araştırmalar yeşil çayın metabolizmayı hızlandırdığını ve kilo kaybını artırdığını göstermiştir. Morali de düzelten yeşil çay kanserden koruyucu ve kalp hastalıklarını önleyen maddeler içerir. Harika bir içecek aynı zamanda çok da lezzetli.

Su
Yeni yapılan bir araştırma su içmenin gerçekten kilo vermeyi hızlandırdığını gösteriyor. Almanya' da yapılan bir araştırmaya göre yaklaşık 500 ml. su alımı artışı ile metabolizma hızında yüzde 30 artış oldu. Su aynı zamanda iştahı baskılıyor sodyum ve toxin atılmasını da sağlıyor. Yeterli su içmek susuzlukla açlığı karıştırmanızı da önler. Bolca su için. Sabah kalkar kalmaz ve gün boyu su iç-meye devam edin. Hepsini birden içmeyin