Kilo vermek isteyenler kadar kilo almak isteyenlerde hiç azımsanmayacak kadar çoğunluktadır.Kilo almayı engelleyen bazı faktörler bulunur.

Metabolizmanın hızlı çalışmasıbağırsaklarda zararlı organizmalar bulunması en çok kilo alınmasını engelleyen etmenler arasında sayılır.Kilo almanın yolu neden kilo alamadığınızı bilmekten geçer.

İştahsız mısınızyoksa bir hastalık sebebiyle mi kilo alamıyorsunuz.Bunun sebebini tam olarak iyi irdelenmesi önerilir.Bunun içinde yaptıracağınız basit testler kesin sonucu verecektir.

Ender Saraç kilo almakta zorluk çekenler için önerilerde bulundu.Eğer sizde kilo alma problemi yaşayanlardan iseniz bu kürü deneyerek belkide derdiniz çare bulacak kilo alarak kaybolan özgüveni tekrar kazanabileceksiniz.Hiç bir yararı olması dahi tamamen doğal formül olduğundan vücudunuza zararı bulunmayacaktır.

Son yıllarda ortaya çıkan ne idüğü belirsiz ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız tamamen bitkisel diye satılan ürünlerin insan sağlığına son derece zararı olabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Ender Saraç kilo alma

Malzemeler:
1 avuç nohut1 çorba kaşığı tuz3 litre su1 miktar turşuluk salatalık1 avuç sarımsaktercihinize göre ya 1.5 kilo taze zencefil yada 800-900 gram civarı kuru kök zencefil.

Hazırlanışı:
Aynı turşu nasıl yapılıyorsa o usülde malzemeleri kullanarak kilo alma turşusu yapıyorsunuz.Turşu hazır duruma gelmesi ile birlikte yemek yemeden 1-2 dakika önce turşunun suyunusalatalığı ve zencefili yiyin.Ardından öğünü yedikten sonra yaptığımız turşuyu tamamen tüketebilirsiniz.