Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Kilo vermeye yardımcı olduğunu düşündükleriniz o kadar da masum olmayabilir.İşte sıklıkla yapılan 7 diyet hatası

Bugün o kadar meşguldünüz ki kahvaltı ya da öğle yemeğini yiyecek vaktiniz bile olmadı. Belki o öğünü yememiş olmaın kilo verme çabalarınıza katkıda bulunacağını düşünebilirsiniz. Bu durumda sadece kendinizi aldattığınızı belirtmeme izin verin. Öğün atladığımızda kan şekeri seviyesi düşer. Bu da tatlı besinlere olan ihtiyacı arttırır.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Sağlıklı şekilde beslenip abur cubura itibar etmiyor olabilirsiniz ama özellikle sodalı içecek ve meyve sularından tüketip kremalı kahve içip kahve ve çaya şeker koyuyorsanız kilo vermede yine problem yaşayacaksınız demektir.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Çoğu kadının kilosu vücuttaki su tutulmalarından dolayı iner çıkar. Bu sebeple zaman zaman kilo almadıkları halde almış gibi hissederek endişelenirler. Bu da işi zorlaştırır. Başarılı bir diyette kilo kaybı yavaş ve daha kalıcıdır. Haftada bir kez günün aynı saatlerinde tartılın.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Pek çok kişi için diyet çok sevdiğimiz çikolata kızartma vb gibi bazı besinleri kesinlikle yememekle eş değer. Ancak eğer uzun vadeli bir diyet yapmak istiyorsanız sevdiğiniz besinleri hiç yemeden o diyete devam edebilmeniz mümkün değil. Aslında işin hilesi şu: Sevdiğiniz besinlerden ufak bir porsiyonu arada bir yemek.

Kilo vermede başarılı olmanın tek yolu bunu hayat tarzınızda yapacağınız bir değişiklik olarak görmektir. Kısa dönem boyunca aç kalmayı diyet olarak algılayanların elde edeceği tek şey kısa zamanda diyeti bırakmak olacaktır. Çünkü zor gelecektir. Bu sebeple de sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı uygulamak en iyisidir.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Ünlülerin diyeti her zaman işe yaramaz: Ünlülerin yaptığı çoğu diyet belli bir besin ya da besin grubunu programın dışında tutmaya yönelik olduğundan bağlı kalınmaları ve başarılı olunması zor diyetlerdir. Bunun yerine hem karbonhidrat hem de protein içeren az yağlı bir diyet tercih edilmelidir.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Pek çok insan zayıflamak istediğinde aldığı kalori miktarını azaltıyor ama egzersizi bu programa dahil etmeyi düşünmüyor. Tabii ki egzersiz olmadan kilo verebilirsiniz. Ama egzersiz metabolizmanızı hızlandıracağından sadece diyetle vereceğinizden fazla kaloriyi yakabilirsiniz. Yapabilecekleriniz arasında ise asansör yerine merdiveni kullanmak toplu taşıma araçlarından erken inmek ve eve işe yürümek bisiklete binmek yer alıyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Diyet birkaç hafta sıkı sıkıya uygulandıktan sonra diyeti yapan kişi porsiyonların miktarını artık bildiğinden emin olarak buna eskisi kadar özen göstermemeye başlıyor. Tabii bu arada porsiyon miktarı farkına varılmadan giderek artıyor.