Karın Düzleştiren Egzersizler

Doğru egzersizle karnınızı düzleştirebilir kol ve bacaklarınızı sıkılaştırabilirsiniz. Başlamak için 1-3 kg dumbel ve pilates topu edinin. Hareketlerin her birini kombine olarak sırayla yapın tekrarlayın.

Bu egzersizleri hafta 3 kez yapın. Tekrarlamak vücudunuzu daha güçlendirecek. Egzersiz planınıza ayrıca 60 dakikalık yağ eriten yürüme koşu gibi kardiyo egzersizler de ekleyin.

Helikopter pervanesi hareketi

Pilates topunun üzerine oturun ve elinize ağırlıkları alın. Birkaç adım iler doğru hareket edin top baş ve omuzlarınızın altına gelsin. Kollarınızı satin akrep ve yelkovanı gibiyuvarlak şekilde hareket ettin. Başladığınız pozisyona geri dönerek hareketi bitirin. 1 kez daha tekrar edebilirsiniz. Bu omuz kol bacak ve sırt kaslarınızı çalıştırır.

Sağa dönme hareketi

Dizlerinizin üzerinde topun üstünde durun. Ellerinizi dengeyi sağlayabileceğiniz şekilde yere koyun. Poponuz havada bu şekilde yavaş yavaş sağa doğru dönün ve başlangıç noktanıza gelin.

Yüzücü hareketi

Oturabildiğiniz kadar topun ucuna oturun. Ayaklarınızı sağlam ve aralıklı olarak konumlandırın. Her bir elinize bir ağırlık alarak kollarınızı olabildiği kadar geriye doğru uzatın. Vücudunuz öne doğru düzgün ve kollarınız geriye doğru gergin olsun.

Yel değirmeni hareketi

Dizinizden aşağıdaki kısım topun üzerinde olacak şekilde yüz yukarı uzanın. Her iki kolunuzu biraz aralıklı ve avuç içiniz yere bakacak şekilde konumlandırın. Kalçanız ve beliniz havada kalmalı. Omuzlarınız yerde sabit yüzünüz yukarı baksın. Önce sağ ayağınızı kaldırın ve havada büyük bir daire çizmeye çalışın. Daha sonra sağ ayağınızla tekrarlayın.