Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Yılmaz kilo vermek için kullanılan bitkisel ürünlerin faydası olmadığını belirtti.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Yılmaz kilo vermek için kullanılan bitkisel ürünlerin faydası olmadığını belirterek "Spor ve diyeti bir arada yapmadan kilo verdireceğini söylemek insanı kandırmaktan öteye geçmez" dedi.

Doç. Dr. Murat Yılmaz her alanda bitkisel reklamların yapıldığını ancak kilo vermek için ilaç kullanmanın bir faydası olmadığını söyledi. Spor ve diyetsiz kilo vermenin mümkün olmadığını ifade eden Doç. Dr. Yılmaz yapılan bitkisel ürün reklamlarına aldanılmaması gerektiğini belirtti.

Doç. Dr. Yılmaz "İnsanların reklamlarda gördüklerine inanıyor ve çok sayıda değersiz bitkisel ilacı büyük paralar ödeyerek satın alıyor. Yine de hiçbir fayda göremiyorlar. Bu tür aldatmacalara kimse inanmasın spor ve diyeti bir arada yapmadan kilo verdireceğini söylemek insanı kandırmaktan öteye geçmeyecektir.

Sağlığınızda var olan sorunları çözmeden yemeyi içmeyi dengelemeden sporu hayatımızın içine almadan zayıflamak ve form tutmak mümkün değil. Aksini söyleyen kimselere inanmayın" diye konuştu.