Bu dünyada yalnız değilsiniz!

Dünyada milyonlarca insan her gün rejim yapıyor. Yeni fikirlere ihtiyacınız varsa ve okuduğunuz kitaplardaki öneriler artık size yetmiyorsa bizce doğru yerdesiniz.

Kendinizi tutun

Kendinizi tutmayı ve durdurmayı artık öğrenmelisiniz. Çoğu insan diyete başlıyor ve "tamam işte budur" diyor. Fakat o kadar basit değil. Diyetlerin sizi dolandırmasına izin vermeyin.

Çikolatadan vazgeçin

Alkolikler gibi günün birinde kendinize "bugün hiç çikolata yemeyeceğim" deyin. Günlük alışkanlıklarınızı bir kenara bırakmayı deneyin. Sizi mutlu eden şeyin çikolata olmadığını göreceksiniz.

Porsiyon küçültün

Size de arkadaşlarınızdan biri doğru kilo vermenin sadece porsiyon küçülterek beslenmeye borçlu olduğunu söyledi mi? Bunu bir düşünün deriz.

Yavaş yiyin

Tutumlu olun. Davranışlarınızdaki tutum ve istikrardan bahsediyoruz tabii ki. Yemeklerinizi küçük lokmalar halinde uzun uzun çiğneyerek yemeniz size çok yediğiniz hissini verir ve böylesi sağlıklıdır. Bu taktikten yararlanmalı diyoruz.

Su için

Bol bol su için. Metabolizmanızın doğru çalışması için bu şart. Oturduğunuz yerde bir köşede mutlaka bir bardak suyunuz olsun.

Yumurta yiyin

Günde bir yumurta yemekte fayda var. Zaten yumurtayı sevmeyen yoktur kendinize ve kahvaltınıza zaman ayırmanız düzenli beslenmeniz için önemli.
Yumurtayı sebzelerle birleştirdiğinizde de harika lezzetler ortaya çıkabilir.

Abur cubur yok!

Televizyonda birşey bulamadığınızda hemen mutfağa birşeyler atıştırmaya gitmeyin. Kendinize zaman ayırın. Bir pedikür hiç de fena olmaz dı öyle değil mi?