Zayıflamak istediğinizi biliyorum. Yoksa bu konuyu neden okuyasınız değil mi (: Evet ben de zayıflama telaşındayım. Çünkü artık bahara girdik. Yaza çok kısa bir süre kaldı. Önümüzde 3 ay gibi bir süre var. Bu süre içinde ne kadar incelirsek bizim için kârdır. Bu sezon moda olan kıyafetlere bir bakın. Zayıflama hevesininizin artacağına eminim. Bir an önce işe koyulmalıyız. Öncelikle zayıflamak için ne yediğimize ve ne yemediğimize dikkat etmeliyiz. Bu süreç içerisinde hem yediklerimiz önemli hem de yemediklerimiz.

Zayıflamayı istiyorsak kesinlikle her gün içebildiğimiz kadar su içmeliyiz. 3 litre içmek ideal ölçüdür. Her gün içeceğimiz bu su hem yağları yakmamızı kolaylaştıracak hem de zayıflarken kas kitlesinden değil yağ kitlesinden vermemizi sağlayacak. Her bir idrara çıkmanın bize 36 kalori yaktırdığını biliyor muydunuz ?

Biber zayıflamak için kullanacağımız hem en ucuz sebze hem de kullanımı en kolay olan bir diyet yiyeceği. Kırmızı biber acı sivri biber acı pul biber ve biber turşusu kesinlikle zayıflatıcı etkiler gösteriyor. Biber metabolizmayı hızlandırıyor. Bağırsakları çalıştırıyor. Sağlık açısından da oldukça faydalı !

Maydanoz-limon karışımı zayıflamak için adeta mucizevi etkiler gösteriyor. Her sabah içeceğimiz 1 çay bardağı maydanoz limon kürü hiç diyet yapmasak bile ayda 2-4 kilo vermemizi sağlıyor. Bir de bu karışımı diyetle beraber uyguladığınızı düşünün ! Pazardan alacağınız ince ve kısa saplı maydanozla yapmanız gerekiyor maydanoz limon kürünü.

15 sap maydanoz ve 1 limonun suyu robota koyuluyor. Üstüne de 1 çay bardağı su ilave edilip çekiliyor. Elde edilen püremsi karışım içiliyor. Her sabah taze olarak hazırlamanız gerekiyor. Her sabah bu karışımı içmek diyet yapılmasa bile kilo vermeyi sağlıyor.

Baharda çıkan beyaz lahana da zayıflamak için biber bir. Beyaz lahanayı hafif haşlayıp suyunu içmek çorbasını ve salatasını yapıp tüketmek de ciddi oranda kilo vermeyi sağlıyor. Lahana kabızlığa da biber bir. Kabızlık sorunu çekiyorsanız zayıflamanız mümkün değil. Bunun için zayıflama sürecinde bağırsaklarınızı çalıştıran lifli besinler tüketmeniz gerekiyor.

Son günlerin modası altın çilek meyvesi de bilinen en lifli meyve olma özelliği gösteriyor. Altın çilekte bulunan lif kabızlığı siliyor ve bağırsak haraketlerini düzenliyor. Zayıflamak için her gün 5-6 tane altın çileği bol suyla yutmak oldukça faydalı.