Kate Winslet Gillian Anderson Christian Slater Rachel Hunter ve Jeanne Tripplehorn bu diyet sayesinde istedikleri forma kavuştular. “Sugar Busters”ın prensibi oldukça basit: Yapmanız gereken tek şey şekeri hayatınızdan çıkarmak. Bununla o bildiğimiz şekerden söz edilmiyor tabii. Vücut karbonhidratları eritirken kendi glikozunu üretebiliyor. Eğer karbonhidratlı yiyecekleri bolca alırsanız kan şekeriniz yükseliyor.

Kan şekerinin yükselmesi sırasında vücut insülin üretiyor. Bu hormon glikozları ihtiyaç duyulan yerlere gönderiyor. Oralarda enerjiye dönüşüyor ya da enerji üretilmediğinde glikoz fazla ise yağ olarak depolanıyor. Kan şekeri ne kadar yükselirse o kadar insülin üretilmiş oluyor ve bir o kadar da karbonhidratlar yağa dönüşüyor.

Uzmanlar 3 ana ve 1 ara öğün öneriyorlar. Sadece bir tabak yemelisiniz. Saat 20:00’den itibaren kesinlikle bir şey yemeyin. Tatlı yiyeceklere ani bir istek hissederseniz de bir küçük çikolata parçası yiyebilirsiniz.
Serbest
· Tüm balık ve et çeşitleri
· Sebze: Patlıcan karnıbahar enginar fasülye brokoli bezelye salatalık lahana marul yeşil biber mantar maydanoz kuşkonmaz ıspanak tatlı patates domates soğan
· Meyve: Elma şeftali avokado çilek armut greyfurt tatlı karpuz kiraz kiwi limon mandalina mango kavun portakal üzüm
· Süt Ürünleri: Yağ yumurta yoğurt peynir süt krema
· Doğal tahıllar
· Fındık
· Zeytinyağı
· Çikolata (%60 ya da daha fazla kakao içeren)
· Meyvesuları
· Kahve çay

Yasak
· Sebze: Patates pirinç havuç
· Meyve: Muz ananas
· İşlenmiş şeker
· İşlenmiş tüm beyaz un ürünleri kek bisküvi beyaz ekmek makarna
· Çikolata (%60 ya da daha az kakao içeren)
· Bira
· Tatlı limonata kola
· Cornflakes
· Popcorn
· Bal
· Dondurma