Kahvaltıda

Yarım yağlı/yağsız süt ile hazırlayacağınız bir kase Nesfit®'in yanında 1 adet meyve yiyebilir ve
1 bardak şekersiz çay ya da kahve içebilirsiniz. 1 kaseye 5 kaşık Nesfit yarım bardak yağsız süt ekleyebilirsiniz.Öğle Yemeğinde;

Yağsız ya da az yağlı yoğurt; salata ya da sebze yemeği; tam tahıllı ekmek tam tahıllı makarna ya da bulgur pilavı ve ızgara et tavuk ya da balık yiyebilirsiniz. Böylece süt et tahıl ve sebze gruplarının her birini dengeli şekilde tüketmiş olursunuz.Akşam Yemeğinde;

Yine yarım yağlı/yağsız süt ile hazırlayacağınız bir kase Nesfit® ile yağsız yoğurt ve sebze yiyebilirsiniz.
Daha iyi sonuç için ara öğünlerde meyve ve sebze yemeyi günde en az iki litre su içmeyi ve egzersiz yapmayı unutmayın.


  • Diyetisyenimiz Ece Nevra Durukan'ın da önerdiği gibi "4 yapraklı yonca modeli" her besin grubundan dengeli bir şekilde yiyeceğiniz serbest öğününüzü öğlen yapmanız kişinin gün içerisindeki hareket yoğunluğu açısından daha faydalı olacaktır. Fakat dilerseniz öğlen ve akşam yemeğini de yer değiştirebilirsiniz.

  • Günde muhakkak 8 bardak su içmek cildi güzelleştireceği gibi vücutta yağ yakılmasına yardımcı olacaktır. Unutmayın; su içmek bir diyet programının tamamlayıcısıdır.

  • Günde 30-40 dakika tempolu yürüyüş yapmayı aksatmayın. Bunu keyifli hale getirmek için sahilde bir arkadaşınızla veya iş çıkışında bir alışveriş merkezinde sevdiğiniz mağazaların vitrinlerine bakarak yürüyebilirsiniz.