Selülitsiz Hayat Çok Rahat!
Yaz mevsimi gelip tatil hazırlıkları başlayınca selülit telaşı etrafı sarıyor. Beslenme planında değişiklik selülit giderici masaj yağları alışkanlarınızda yenileme ile selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Savaşa hazırlıklarınız için alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerekir. Vücudu tamamen saran pantolonlar uzun süre oturmak sürekli korse giymek kan dolaşımını yavaşlatır ve selülite neden olur. Eğer bu tip alışkanlıklarınız varsa değiştirmenin zamanı gelmiştir.
Beslenme biçiminiz selüliti doğrudan etkiler. Yağlı yemekler yemek şekerli içecekler içmek hazır yiyeceklerle günü geçirmek selülite davetiye çıkarmak anlamına gelir. Kahve içmenin selülit oluşturduğuna dair söylemler vardır. Ölçüyü iyi ayarladığınızda kahve bir tehdit oluşturmaz. Günde iki fincan filtre kahve ya da şekersiz türk kahvesi içebilirsiniz.

Doğal selülit masaj yağları ile selülitle başa çıkmanız mümkündür. Önceden belirtmeliyiz ki tek başına masaj yapmak etkili değildir. Her gün en az 20 dakika düzenli egzersiz yapmalı ve en az 2 litre su içmelisiniz.

Bitkisel yağlarla hazırlayabileceğiniz selülit masaj yağı tarifi ve uygulaması;

Malzemeler
1 tatlı kaşığı susam yağı
5 damla kekik yağı
5 damla biberiye yağı
5 damla badem yağı
5 damla melisa yağı

Hazırlanışı ve Uygulaması
Tüm malzemeleri cam bir kâsede karıştırın.

Selülit olan bölgeye masaj yaparak sürün.

Streç film ile bölgeyi kaplayın.

En az 20 dakika terlemenizi sağlayacak egzersiz yapın.

Banyo yaparken masaj yaptığınız bölgeyi lifle ovun.

Selülitleriniz yok olana kadar uygulamaya devam edin.