Hulahop çevirme

Göbek eritmenin en etkili yollarından biridir hulahop çevirmek. Eğer hulahop çevirmeyi bilmiyorsanız ilk başlarda biraz zor gelebilir ama öğrendikten sonra hem çok eğlenecek hem de göbek yağlarınızı eriteceksiniz.

Pilates

Karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip vücudun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmayı amaçlayan pilates germe ve güçlendirme hareketleri ile yapılır. Pilatese başladığınızda birkaç haftada vücudunuzda belirgin bir daralma göreceksiniz. Gövdenizde yağ kütlesi azalırken kaslarda ince uzun bir gelişme olur. Böylece göbeksiz bir vücuda kavuşursunuz.

Yüzme

Yüzme kilo kontrolünü sağlayan en önemli egzersizlerdendir. Bir saat yüzerek ortalama 500 kalori harcayabilirsiniz. Vücudu şekillendirmede önemli bir etkisi olan yüzme sayesinde göbek sorununuzun üstesinden gelebilirsiniz.

Mekik çekme

Sabah ve akşamları karın kaslarınız acıyana kadar mekik çekmek karın bölgelerindeki kaslarınızın güçlenmesini ve bu bölgedeki yağların erimesini sağlar. Bunun için sırt üstü yere uzanın ve ayaklarınızı kendinize doğru çekin. Diz bölümünde 90 derecelik bir açı olmalı.

Kollarınızı gövdenizin üzerinde çapraz yapın. Sağ elle sol sol elle de sağ omzunuzu tutarak ya da ellerinizi başınızın yanlarına sadece parmak uçları değecek şekilde koyarak mekik çekebilirsiniz.

Yürüme

Yürürken karın kaslarınızı kasılı tutarsanız aktif olarak karın kaslarınızı çalıştırmış olursunuz. Haftada en az üç gün yarım saat yürümek göbek yağlarınızı eritmede faydalı olur. Tabii bu yürüme sahilde salınma şeklinde değil hızlı ve ritmik adımlarla olmalıdır.