Yemek alışkanlıkları kişiye göre değişse de çoğu insan mutsuzken yemek yer.

Mutluyken akla yemek yeme eylemi gelmez. Aşıkken yemeyen çiftler evlendikten sonra kilo alırlar.

Gülmek psikolojik ve fizyolojik açıdan bir sağlık ve denge belirtisidir. Kahkaha sırasında yüz göğüs karın iç organları ve sindirim sistemindeki kaslar uyarılır. Buna bağlı olarak sindirim hızı ve solunum derinliği artar.

Gülme esnasında kaslar kasılır ve gevşer. Ağrıya tolerans artar. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisini ise yapılana araştırmalar söylüyor.

Güldüğünüzde otonom sinir sistemini harekete geçirerek stres hormonlarının seviyesini olumlu yönde değiştirir.
Gülme eylemi sosyal bir olaydır.

Gülmek samimiyet yakınlık gibi hisleri harekete geçirir. Beyindeki güvensiz duygusu azalır ve benlik saygısı yükselmeye başlar.

Karşı cinse ve diğer insanlara güçlü bir özgüven mesajı taşır. Mutluluk diğer duygular gibi davranış ve düşüncelere karşı bakış açısını etkiler.

Cinsel profesyonel ve sosyal mutluluğun bireyin genel fizyolojik ve psikolojik sağlığı açısından büyük önemi vardır. Bu alanların herhangi birinde tatminsizlik ve mutsuzluk yaşandığında kişiler bu durumla baş edebilmek için çeşitli çarelere başvurur.

Fizyolojik olarak stres stres hormonu olarak bilinen kortizol düzeylerinde artışa neden olur. Bu artış duygusal yemek yemeye özellikle tuzlu gıdalara yönelmeye sebep olur. Hayatına mizahı ve kahkahayı alanların beden dengesi korunur.

Bir kişi günde 10 dakika kahkaha atarsa 30 kalori yakar. Bizden söylemesi kilo vermek istiyorsanız gülmeyi ihmal etmeyin.