Haberin Tarihi: 03 Şubat 2016 00:14

Beşiktaş 18.5 milyon Euro kara geçti

Beşiktaş yönetimi daha önce yüksek bonservis bedeli istenen oyuncuları 18.5 milyon Euro kar elde ederek devre arasında kadrosuna kattı.

Ara transfer dönemi sona erdi. İlk devreyi lider olarak bitiren Beşiktaş ise Ocak ayına 5 transferle damga vurdu. Fakat Ocak ayındaki transferde Beşiktaş yönetimin gösterdiği "pazarlıkçı" tavır parmak ısırttı.

Çünkü 3.3 milyon Euro bonservis bedeline transfer edilen Boyko için kulübü Dnipro sezon başında 8 milyon Euro ara transferin başında ise 6 milyon Euro istemişti.

Aynı şekilde siyah-beyazlıların yaklaşık 1.5 senedir peşinde olduğu ve bedava aldığı Marcelo için Hannover kulübünün çektiği ilk rakam da yine 6.5 milyon Euro'ydu.
1.1 milyon Euro'ya bonservisini aldığı Alexis için de Getafe daha Aralık başında Beşiktaş'tan 2.5 milyon Euro bonservis bedeli talep etmişti.

Beşiktaş daha önce defalarca Türk takımlarının gündemine gelen Aras'ı da hem 1.3 milyon Euro'ya mal etti. Hem de 300 bin Euro'ya kiralayarak kar etti. Aras Gökhan Töre'nin transferi zamanında Beşiktaş'ın gündemine gelmiş o dönemde takımı 8 milyon Euro bonservis bedeli talep etmişti.

Son günde alınan isim de Kaan Baysal olurken 20 yaşındaki oyuncu için de herhangi bir bonservis bedeli ödenmeyecek.

Beşiktaş devre arası transferinde 6.7 milyon Euro bonservis bedeli ödedi. Fakat siyah-beyazlı ekibin pazarlıkçılığı olmasa bu oyuncular; 25 milyon Euro gibi bir rakama mal olabilirdi. Bu da siyah-beyazlıların 18.5 milyon Euro civarında kar ettiği anlamına geliyor.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Fotospor