Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Bunları kızınıza asla söylemeyin

  Bunları kızınıza asla söylemeyin

  Anne babaların minik kızları büyürken onlara asla söylememeleri gereken bazı cümleler vardır. İşte o cümleler...
  Kız çocuğu yetiştirmek öyle sanıldığı gibi kolay bir şey değildir. Kız çocuğu ile erkek çocuk arasında fark vardır. Kızlar erkeklere göre daha gerçekçidir ve daha alıngan büyürler. Bu yüzden onlara karşı kullanacağınız cümleleri özenle seçmeniz gerekir.
  İşte anne ve babaların kızlarına söylediği 10 yanlış cümle:
  "Onu yapmak için çok küçüksün"

  Kız çocukları geleceklerini erkeklere göre çok daha önceden planlamaya başlar. Erkek çocukları büyüyünce ne olacakları konusunda astronot sihirbaz gibi fantastik yorumlar yaparken kız çocukları ise daha gerçekçidir. Öğretmen hemşire gibi tercihlerde bulunur. Bu yüzden "sen o işi yapamazsın onun için küçüksün" gibi ifadeler kullanmanız onun kendine güvenini zedeleyebilir.
  "Beklentilerini düşük tut"

  Kız çocuklarına ileride kadın olarak zorluklarla yaşayacaklarını bu yüzden beklentilerini düşük tutmalarını söylemeyin. Bu onların kanatlarını kesmekle aynı şey.

  "O erkek işi"

  Kızınızın olmayı arzu ettiği meslek sadece erkeklerin yaptığı bir meslek olabilir. Bu o işi kızınızın da yapamayacağı anlamına gelmez. "O erkek işi" deyip kestirip atmayın.
  "Zamanını boşa harcıyorsun"

  Çocuklarınızın yaptığı her şey size anlamlı gelmeyebilir. Kızınızın boşa zaman harcadığını düşünebilir ve en kötüsü bunu ona söyleyebilirsiniz. Yapmayın bu davranış onun isteğini kırabilir.
  "Sen dur ben yaparım"

  Çocuklarınız için fazla koruyucu olabilirsiniz. Ancak bu onların gelişimini engeller. Kızınızın yapmaya çalıştığı işi onun yerine yapmayın. Bırakın yapmaya çalışsın denesin en sonunda başaracaktır.
  "Bu hiç de hanımefendi davranışı değil"

  Kızınızı yetiştirirken onu "hanımefendi" kalıbına sokmaya çalışmayın. Bu kalıbın dışına çıkan davranışlarında onu azarlamayın. Çocuk olduğunu asla unutmayın.
  "Sen kafanı takma"

  Kızınız size bir sorununu anlattığında onu geçiştirmeye çalışmayın. "Sen kafana takma" gibi kısa cevaplar ileride aranızda oluşacak anlaşmazlıkların tohumunu atmaktan başka bir işe yaramayacak. Bir gün kızınızdan "Beni anlamıyorsunuz" sözünü duymak istemiyorsanız buna dikkat edin.
  "Onu örnek al"

  Kızınızı ablası ya da bir arkadaşı gibi olmaya yönlendirmeyin. Bu onun kendi benzersiz kişiliğinin oluşturmasını engelleyecektir.


  "Az ye"

  Özellikle ergenlik döneminde çocukların vücut fizyolojisinin hızla değişmesi normaldir. Bu dönemde kızınızın en son ihtiyacı olan şey sizin onun hayatına karışmanızdır. Kızınızın kilo almaya başladığını tespit ederseniz sakın ona "az ye" ya da "yeme" gibi ifadeler kullanmayın. Yemek yenmediği sırada sağlıklı beslenmeden bahsedin ya da yemekleri hazırlarken sağlıklı beslenme ilkelerine sadık kalın.
  "Onun için fazlasın"

  Kızınız bir gün gelecek ve erkeklerden hoşlanmaya başlayacak ve aşık olacak. Bu kaçınılmazı öncelikle bir kabul edin. Onu koruyacağım diye kızınızın beğendiği kişileri aşağılamayın. Böyle yaparak o tercihi yapan kişiyi yani kızınızı da aşağılamış olursunuz. Eğer yanlışsa bırakın kendisi bunun farkına varsın.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Annem de babamda hepsini söyledi. /:


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  bazıları gerçekten çok kırıcı ve insanın hevesini baltalayıcı şeyler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş