Çocukların büyümesinde önemli role sahip olan sütü hayatlarından eksik etmemek gerekiyor. Zeka ve kemik gelişimi için gerekli olan süt tam anlamıyla kalsiyum deposu. Aynı zamanda enerjilerinden dolayı fazla hareket eden çocuklar sıvı kaybı yaşıyor kaybettikleri sıvıyı tolere etmeleri açısından da süt beslenmelerinde önemli bir yere sahip oluyor.

Kahvaltılarında süt mutlaka yer almalı. Süt tüketmeyen çocukların tüketenlere kıyasla kemik ve zeka gelişiminde eksiklik yaşanıyor. Üstelik süt alışkanlığı olan çocukların öğrenme becerileri daha yüksek oluyor.

Eğer çocuğunuz sade süt içmeyi şiddetle reddediyorsa aromalı sütler imdadınıza yetişebilir. Sade sütü tercih etmeyen çocuğunuza alternatif olarak aromalı sütleri sunabilirsiniz. Muz çilek çikolata gibi tatlar çocuklar için oldukça ilgi çekicidir. Aromalı sütler de en az sade süt kadar faydalı. Eğer verdiği faydadan şüphe duyuyorsanız değişik tatlardaki sütleri evde kendiniz hazırlayarak çocuğunuzun matarasına koyabilirsiniz çünkü beslenme çantasında mutlaka bir kutu süt bulunmalı.

Çeşitli meyvelerle tatlandırılmış sütler ile çocuğunuza sütü sevdirerek süt içme alışkanlığı kazandırabilirsiniz.