Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Çocuğunuzu bitten bu yöntemlerle koruyun

  Çocuğunuzu bitten bu yöntemlerle koruyun

  Özellikle 3-10 yaşları arasındaki kız çocuklarında daha sık görülen bit saçtan saça ortak kullanılan eşyalarla bulaşır. İşte bitlerle ilgili ailelerin bilmesi gerekenler...


  Özellikle 3-10 yaşları arasındaki kız çocuklarında daha sık görülen bitlenmede ilk olarak yumurtalar bulaşarak saç kılına yapışır ve kepek gibi görünür. Saçtan kolaylıkla ayrılmayıp saçlı deride şiddetli kaşınma yapar. Daha sonra da sulantı yapıp egzama benzeri pis kokulu kötü görüntülü bir tabloya dönüşür.
  Sosyo ekonomik durumun kötülüğü ve yeterli kişisel temizlik şartlarının sağlanamaması gibi durumlar bitlenme sıklığını artırabilir. Ense bölgesindeki kaşınma biti baş bitlenmesi için uyarıcı olmalıdır. Çıplak gözle muayenede çoğu kez 'sirke' denilen bit yumurtalarını görmek mümkündür. Bu yumurtalar zaman içinde 'larva' sonra da erişkin bit haline gelirler.
  Önleminizi alın

  Okulda salgından etkilenen herkesin aynı anda tedaviye başlaması çok önemlidir. Böyle bir çabayla salgının kolayca önüne geçilebilecektir. Evde veya okulda bir kişide bit tespit edildiğinde herkesin kontrol edilmesi şarttır. Bitlerin tedavisi değişik kimyasal içerikleri haricen kullanılan ilaçlarla yapılır. Bit kontrolü ve bitten arınmada sık dişli özel taraklar da kullanılır.
  Yumurtalar da bir süre sonra canlı bitler haline geleceği için tedavinin her iki basamağı da eşit derecede önemlidir. Bit yumurtaları mekanik olarak o bölgeden uzaklaştırılmalıdır. Çocuğun eşyaları taraklar fırçalar havlular yastık çarşaf gibi eşyalar temizlenmeli ve havalandırılmalıdır.  Bitin bulaşma ihtimali olan aile bireyleri ya da yakınlarında belirtilerin olması durumunda onlar da aynı tedavi ve temizlik yöntemlerini uygulamalılar.
  İşte bit temizliğinde dikkat etmeniz gerekenler:
  - Bit temizliğinde kullanılan tarak toka takılmalı bit şampuanı ve saç spreyiyle iyice temizlenmelidir.
  - Kullanılan giysi çarşaf vb. sirkeli suda bekletilmeli ardından yüksek ısıda yıkanmalıdır.
  - Yıkanması mümkün olmayan eşyalar ise bir torbaya koyulup ağzı sıkıca bağlanmalıdır ve 3-4 hafta kapalı şekilde bekletilmelidir. Bu yöntemle bitler ölür.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yastığı atmak çok işe yarıyor.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş