Elma ve ceviz gelişim sürecindeki her birey için oldukça önemli birer besin kaynağı. Özellikle 5-20 yaş arası olanların bu gıdaları es geçmemeleri sağlıklı yetişmelerinde etkili bir faktör.

Kilo kilo tüketme gibi bir zorunluluk elbette yok günde 1 adet elma ve 3 adet ceviz ile yeterli kaynağı sağlamak mümkün.

Ülkemizde kahvaltı alışkanlığı çok yaygın değil oysaki çocukların okulda başarılı olabilmesi dikkat dağınıklığı yaşamaması için güçlü bir kahvaltıya ihtiyaçları var. Kahvaltıda ceviz tüketen çocuk omega-3 depolarını güçlendirecektir. Üstelik besin değeri açısından özel bir meyve olan cevizi sofralarınızdan eksik etmemeniz gerekir.

Beyine benzemesiyle ünlü olan bu kabuklu meyvenin beyne faydası oldukça büyük kavrama ve anlamayı büyük ölçüde destekliyor. Kahvaltılara ek olarak çocuğunuz sınava hazırlanırken kuru meyvelerle süslenmiş güzel bir ceviz tabağı çok faydalı olacaktır.

Elma ise özellikle kabuğu soyulmadan tüketildiği takdir de içindeki posası sayesinde bağırsakları çalıştırıyor. Böbrek ve karaciğer gibi vücudun önemli organlarını koruyor.

Ceviz ve elma ile kombin edilmiş harika tabaklar hazırlamak için mutfağa koşma zamanı geldi.
Hepimize afiyetler olsun!