Beslenme Çantaları Eğlenceli Olsun


'Çocuğum okulda ne yiyecek ne içecek kantinlerdeki abur-cuburlardan onu nasıl uzak tutacağım' gibi sorular ailelerin kafasını kurcalıyor. Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri Uzmanlarından Diyetisyen İpek Ağaca Özger ailelere eğlenceli bir o kadar da sağlıklı beslenme çantaları öneriyor.Özger sağlıklı ve eğlenceli bir beslenme çantasının sağlıklı gelecek için büyük bir adım olacağını belirtiyor ve beslenme çantasının önemini şöyle anlatıyor: "Çocuklarınızın daha dengeli öğünler tüketmesi için beslenme çantasına konulacak besinlerin doğru seçilmesi çok önemli. Protein karbonhidrat ve yağ dağılımı; yeterli vitamin ve mineral içerip içermediği; besin gruplarının dengesi beslenme çantası menülerini planlarken dikkat ettiğimiz noktaların başında geliyor."


Beslenme çantaları çocuklar için keyifli kolay taşınabilir olduğu kadar anne babalar için de pratik olmalı. Beslenme çantasının önemini bilip de beslenme çantasına ne koymanız gerektiğini bilmiyorsanız işte size hem besleyici hem pratik beslenme çantası önerileri.

Pazartesi
Cam kâsede neşeli yoğurt. (Yoğurdu marketten almak yerine evde mayalanmış 3 kaşık yoğurdun içerisine 2 adet badem ve 1 adet şeftaliyi dilimleyerek bu neşeli yoğurdu hazırlayabilirsiniz. Şeftali yerine 1 avuç çilek de kullanabilirsiniz.)

Salı
5 renkli mini sandviç (Peynirli kuru domates marul ve cevizli mini sandviç). 1 adet taze kayısı.

Çarşamba
Yulaflı elmalı ev kurabiyesi kutu süt.

Perşembe
Sebzeli mini börek cherry domatesler kutu ayran.

Cuma
2 adet yavrulu kayısı (2 adet kuru kayısı içinde 1/2 ceviz) kutu süt.