Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  bayrak Atatürk'ün Ermeni Soykırımı Hakkında Söyledikleri  Atatürk'ün Ermeni Soykırımı Hakkında Söyledikleri

  ERMENİ SOYKIRIM İDDİALARI HAKKINDA

  O GÜNLERİ VE OLAYLARI BİRE BİR YAŞAMIŞ OLAN
  ULU ÖNDER ATATÜRK ERMENİ SOYKIRIMI İDDİALARINI VE O DÖNEMDEKİ OLAYLARI 1927 DE TBMM DEKİ KONUŞMASINDA BAKINIZ NASIL AÇIKLIYOR?(Nutuk'tan)

  ATATÜRK DİYOR Kİ: "Kuşku edilmemesi gerekir ki Ermeni soykırımı üzerine söylenen sözler gerçeğe uygun değildir.Tam tersine güney bölgelerinde yabancı kuvvetlerce silahlandırılan Ermeniler koruyucularından yüz bularak bulundukları yerlerdeki Müslümanlara saldırmakta idiler. Öç alma düşüncesiyle her yerde acımasızca öldürme ve yok etme yolunu tutmakta idiler.

  Ferit Paşa Kabinesi’nde İçişleri Bakanı sıfatıyla aziz milletimizin bağımsızlık ve geleceğini yok etmeye azimli hainlerden biri olan Cemal Bey ilk icraatına milletin namus ve tarihini lekelemekle başlamış İstanbul’daki Türkçe Gazeteleri bırakarak Galata’da Fransızca yayınlanan bir gazeteye yabancı kamuoyunu etkilemek için hain telkinlerde bulunmak üzere Türkiye’de 800 bin Ermeni katledildiğini açıklamış Ermeni davasını Paris’teki Bousturyar Paşa’dan daha ateşli bir kalp ile savunurken masum Türk Milleti’nin soyluluğuna çirkin bir iftira lekesi sürmüştür. Erivan’dan tehcir ve doğu illerinin enkaz ve harabesi altında Ermeni mezalimi ve ihanetinin kurbanları olan yüz binlerce Müslüman kardeşimizin iskeletleri ortadayken Osmanlı Devleti’nin bir bakanı sıfat ve yetkisiyle Fransızca bir gazeteye tamamı kayıtlı 800 bin Ermeni’nin katledildiğini açıklayan bu akılsız ve vicdansız bakan bu sözleri ile Paris’te çalışan Büyük Ermenistan kurma hayallerine hizmet etmiş ve hiç kuşkusuz bu hizmet ile ödülsüz de kalmamıştır.

  Maraş’taki o acıklı olay bu yüzden meydana gelmişti. Yabancı kuvvetlerle birleşen Ermeniler top ve ağır makineli tüfeklerle Maraş gibi eski bir Müslüman kentini yerle bir etmişlerdi. Binlerce güçsüz ve günahsız ana ve çocukları tepeleyip yok etmişlerdi. Tarihte bir benzeri görülmemiş olan bu yırtıcılığı yapanlar Ermenilerdi. Müslümanlar ancak namuslarını ve yaşamlarını korumak kaygısıyla karşı koymuşlar ve savunmada bulunmuşlardı.

  Adana ili içindeki Müslümanlar tepeden tırnağa kadar silahlandırılan Ermenilerin süngü baskısı altında her dakika ölüm tehlikesiyle karşı karşıya idiler. Canını ve bağımsızlığını korumaktan başka bir şey istemeyen Müslümanlara karşı uygulanan bu kıyım ve yok etme politikası uygar insanlığın dikkatini çekecek acıma duygularını uyandıracak nitelikte iken olayların tam tersini ileri sürmek ve bundan vazgeçilmesini istemek gibi bir davranışa nasıl güvenilebilirdi?" NUTUK 1927

  KİM NE DERSE DESİN DIŞ DESTEKLİÇEŞİTLİ İSYANLAR VE KÜRT İSYANLARINDA OLDUĞU GİBİ ERMENİ SOYKIRIMI İDDİASI KONUSUNDA DA VİCDANIMIZ ÇOK RAHATTIR.KENDİLERİ EN OLMADIK ZAMANDA HAİNLİK YAPMIŞLARDIR. TÜRK DEVLETİ VE TÜRK MİLLETİ DE O ZAMAN ELBETTE GEREĞİ NE İSE ONU YAPMIŞTIR.AMA SOYKIRIM GİBİ FAŞİZAN BİR EYLEMİ TÜRKLER HİÇ BİR ZAMAN YAPMAMIŞLARDIR VE ASLA DA YAPMAZLAR.BU TÜRK'LERİN ASALETLERİNE YAKIŞMAZ.


  Alıntıdır/
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  ERMENİ SOYKIRIMI YALANI
  Bilindiği üzere 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının inkârını suç sayan yasa tasarısı akıllara ziyan birkararla Fransız Milli Meclisi’nin ardından Senato’dan da geçti.

  Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin desteğiyle gündeme gelen soykırımı inkâr yasa tasarısı Türkiye’nin son dakikaya kadar yaptığı sert uyarılara rağmen onaylandı. 343 üyeli Senato’daki oylamaya sadece 68 senatör katılırken "açık oy" sistemi nedeniyle birçok senatör vekaletle uzaktan oy kullandı.

  Teklifin yasalaşması halinde Fransa’da ’Ermeni soykırımının’ varlığını inkâr etmek suç haline gelecek ve inkâr edenler 1 yıl hapis ve 45 bin Euro tazminat cezasıyla yargılanacak. Fransız kanunlarına göre meclis ve senatoda 60 senatör ve milletvekili tasarıya itiraz edip iptali için Anayasa Mahkemesi’nebaşvurabiliyor. Umarız Fransa Anayasa Mahkemesi bu maksatlı ve hukuka aykırı sözde soykırımı inkar yasasını bozar da sağduyulu ve tarafsız hiçbir tarihçinin tasvip etmediği bu tarihi yanlıştan dönülmüş olur.

  Sözde Ermeni soykırımı inkar yasasına destek veren Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy kimdir? Neden böyle bir girişimde bulunarak tarihi gerçekleri olduğu gibi kabul etmeyerek tarihi tarihçilere değil de siyasetçilere bırakmıştır? Bunun nedenlerini araştırdığımızda ilginç bilgilere ulaşıyoruz. Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin kökeni ortaçağda İspanya’dan Osmanlı’ya sığınmış olan Sefarad Yahudilerine dayanmaktadır.

  Gazeteci Yazar Ersoy DEDE bir yazısında Sarkozy’nin kökeniyle ilgili şu ilginç bilgilere yer vermiş : “Bugünkü Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy aslında bir Osmanlı torunudur.Hatırlarsanız Sarko seçim kampanyası sırasında ‘Ben Selanikli bir Yahudi’nin torunuyum’ demişti.. kendi vatandaşı tarihçi ve felsefeci Olivier Chartier ise Sarko’nun kökeni ile ilgili olarak şu tespitte bulunmuştu; ‘Sarkozy’nin anne tarafından olan dedesi Benedict Mallah Osmanlıların kucak açtığı Sefarad Yahudilerindendi. Dedesinin kuzeni olan Ascher Mallah da 1900’de Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu.’ Ascher Mallah’ın 14 Temmuz 1900’de aldığı diplomanın isim hanesinde; ‘Ascher Mallah Efendi’ verildiği kurum hanesinde ise ‘Osmanlı Eğitim Bakanlığı’ yazıyor..

  Anne tarafı böyle.. Baba tarafını da Macar tarihçi Sandor Mosony yazdı.. Mosony’ye göre Sarkozy’ler Osmanlılara karşı savaşan 2. Ferdinand döneminde Macar Kralı tarafından asalet unvanı ve şövalye armasıyla ödüllendirilen bir aileydi. (1628) Mosony Sarkozylerin Macaristan’daki köyü Allatyan’da bir şato sahibi de olduklarını Sarkozylere ait şatonun 2. Dünya Savaşı’ndan sonra komünistler tarafından devletleştirilerek yıkıldığını açıklamıştı. Kilit mesele ise Sarko’nun dedesinin başına gelenlerde gizli.. Özetle şöyle diyebiliriz; ‘2. Ferdinand’ın asalet unvanı ile ödüllendirdiği Sarkozy’nin dedesi Osmanlı tarafından asıldı..’ İşte aileden yıllar boyu çıkmayan acının kaynağındaki hikaye.”

  Geçtiğimiz günlerde Le Monde gazetesine demeç veren Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy “Başarısız olursam politik hayatıma son veririm. Evet bu kesin" demiş.

  Seçimleri kaybederse birkaç ay içinde yine Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda da beş yıl sonra siyasete son vereceğini ifade ederek şunları söylemiş: "Her halükarda hayatımda ilk kez siyasi kariyerimin sona ermesi ihtimaliyle karşı karşıyayım".

  Sarkozy bu açıklamalarla "koltuğa yapışmadığını" göstermek istemiş ve sık sık "Ben diktatör değilim" cümlesini tekrar etmiş.

  Sarkozy politikayı bıraktıktan sonra ise iş hayatına atılacakmış. Paraya olan zaafını inkar etmeyen lider Cannes’daki G20 zirvesinde de dünya devlerine hitaben "Ben de gelecekte para kazanmak isterim" demiş. Ünlü işadamlarından Sarkozy’ye şimdiden teklifler geliyormuş.Sarkozy iş hayatında da kendini yormak istemiyormuş. "Seyahat edebilirim. Haftaya salı gününden başlayıp perşembe günü bitirebilirim. diyormuş.

  Tüm cumhurbaşkanları gibi tarihte bırakacağı izin nasıl olacağından kaygı duyan Sarkozy "Gelecekte sevgiyle anılmak için fazla uzatmamak lazım" diye düşünüyormuş.

  Financial Times’da yer alan haberde ise Sarkozy’nin politikalarına onay verenlerin oranının yüzde 32’ye kadar düştüğüne işaret edilmiş.

  Kastamonu İli’ne bağlı Kapaklı köyünün Tütenli Mahallesi’nde yaşayan Ermeni asıllı Serkis Durak (74) AA muhabirine yaptığı açıklamada şu çarpıcı ifadelerde bulunmuş : ’’Bölgedeki Türklerden farklı hiçbir uygulama görmüyoruz Allah devletimizden razı olsun. Hem muhtar azalığı yaptım. Hem de köykooperatifinin yönetim kurulu üyesiyim.Dedem burada yaşamış 80 yaşında ölmüş. Babam burada yaşayıp burada öldü. Bende burada doğdum burada yaşıyorum ve burada öleceğim. Biz her şeyden memnunuz. Huzurumuz burada gayet iyi. Bizi rahatsız eden kimse yok. Ama bu tarz dışarıda yapılan söylemler bizi rahatsız ediyor.

  Fransa’nın her seçim öncesi böyle bir şey çıkartmasını doğru bulmuyoruz. Bizim üzerimizden siyaset yapmasınlar.

  Biz bu topraklarda doğduk. Türk milleti ile aynı şartlarda yaşadık. Bizler burada mutluyuz. Bizi rahat bıraksınlar. Eğer söylendiği gibi bir soykırım ya da çifte standart olsaydı ben muhtarlık seçimlerinde birinci aza ya da köy kooperatifinin yönetim kurulunda olabilir miydim?”

  Dedesinin 4 sene askerlik yaptığını söyleyen Ermeni asıllı Ahmet Kazeroğlu da ’’Dedem Kars’ta askerlik yapmış ve o dönem ölen Ermeni vatandaşlarının tifo ve benzeri hastalıklardan öldüğünü ve Türkleri haksız yere soykırımla suçladıklarını söylerdi. Bizler burada en ufak bir kötülük kimseden görmedik’’ demiş.

  Kapaklı Köyü Muhtarı Salih Yılmaz köyde şu anda 70 kişinin yaşadığını 50 hane bulunduğunu köylerinin Tütenli Mahallesi’ndeki 10 hanede de 20 Ermeni asıllı Türk vatandaşlarının yaşadıklarını belirterek : ’’Bu zamana kadar birbirimizi kırmamışızdır birbirimize mümkün oldukça yardım ederiz. Biz yüzyıllardır burada kardeşçe yaşıyoruz. Bizler Fransa’nın bu tavrını kabul etmiyoruz kınıyoruz’’ demiş.

  Bu örnek bile topraklarımızda yıllardır yaşayan ve hiçbir negatif ayrımcılığa maruz kalmadan hayatlarına devam eden ermeni asıllı vatandaşlarımızın memnuniyetlerini belirtmeye yetmektedir.

  Ne diyelim Sarkozy gibilerine Allah akıl fikir versin.Taraflıönyargılı ve sağduyudan yoksun bu ilkel düşünceler karşısında söyleyecek başka söz bulamıyorum.Ümit ederim ki yanlış hesap Fransa Anayasa Mahkemesi’nden döner de bu haksız duruma Fransız kalınmaz ve adalet yerini er geç bulur.

  Araştırma :
  Vecdi Murat SOYDAN
  28/01/2012-Isparta  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Sözde Ermeni soykırımını kanıtlamak için akla gelmedik yalana başvurmaktan ve tarihi belgeleri tahrif etmekten kaçınmayan Ermeni diasporası insanı dehşete düşürecek bir tarihi tahrifata daha imza koydu. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün hayvan sevgisinin bir kanıtı olan ve kendisini dört köpek yavrusuyla birlikte gösteren fotoğrafı fotomontaj tekniğiyle değiştirip üstüne ‘İnkarın yüzü yalan söylemez’ diye yazdılar. Köpek fotoğrafının yerine ise İkinci Dünya Savaşı görüntülerini çağrıştıran ve barsakları dışarı fırlamış bir ‘Ermeni çocuğun’ cesedini monte ettiler.

  Dev Sahtekarlık
  Sonra da bunu afişe dönüştürerek dünyaya yaymaya çalıştıkları sözde davalarını anlatmak üzere yalan propagandanın parçası haline getirdiler. Tarihçi bilimadamı Prof. Dr. Türkaya Ataöv bilimsel bir konferans için gittiği ABD’nin Los Angeles California Üniversitesi’nde (UCLA) gördüğü bu sahtekarlık karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Üniversitede bu fotoğrafın tahrif edildiğini anlatmaya çalışan Ataöv Ankara’ya dönünce devlet arşivlerini tarayarak Atatürk’ün orijinal fotoğrafını aradı.

  Orjinali Buldu


  Devlet Arşivleri’nden Ata’nın fotoğrafının orijinalini bulan Prof. Dr. Ataöv foto-kurgu ile tahrif edilerek bir Ermeni çocuğun barsakları çıkmış cesedinin ‘yalan propaganda’ için kullanıldığını kanıtladı. Prof. Dr. Ataöv Hürriyet’e yaptığı açıklamada ‘Son 30 yıldır kimi Ermenilerin çeşitli belge sahtekarlıklarına ilişkin olarak yabancı dillerde kitap ya da kitapçık boyutunda çok sayıda yayın yaptım. Bu kez de akıllara durgunluk veren ve tüyler ürpertici yeni bir foto-kurgu hilesini sizin aracılığınızla dünyaya ilan ediyorum’ dedi.
  Bir Yalan Sarmalı


  Ataöv Amerika’daki Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi’nde duvarlara asılan resimli bir konuşma serisi duyurusunda Atatürk’ün fotoğrafının önüne barsakları dışarı fırlamış kanısını veren Ermeni çocuğu olduğu izlenimi yaratılarak bir ceset görüntüsü eklendiğini kaydetti. İlanın en üstünde ‘İnkarın yüzü yalan söylemez’ diye saçma bir başlık yazıldığını anlatan Ataöv şöyle devam etti: ‘14 Nisan 2005 tarihli toplantının üniversitenin Moore binasında öğleden sonra saat 17.30’da olacağı ve Dr. Vahram Şemmasyan Dr. Levon Maraşlıyan Ardaşes Kassakiyan’ın konuşacakları bildiriliyor. Etkinlik ‘Alfa Epsilon Omega Ermeni Soykırımı Anma Komitesi’nce düzenlenmiş. Yalandan söz öden bu kişilerin kendileri büyük bir yalan sarmalı içindeler.’

  Karalamak İçin

  Hileli fotoğrafla aslını yan yana koyan Ataöv’ün tespit ve yorumu şöyle:

  ‘Fotoğrafın sol üst köşesinde Atatürk’ün Latife Hanım’a yazısı ve imzası var.Fotoğrafın aslında Atatürk’ün ayağının dibinde sanki barsakları çıkmış gibi duran bir çocuk değil dört tane ufak köpek yavrusu var.Ermeni foto-kurgucular bu köpekleri bir ölçüde yerlerinde tutup üstüne bir resim yapıştırmış ve barsak kanısını uyandıracak bir çeşit kolonu eklemeyi de ihmal etmemişler.Hedefleri; bir ulusu Cumhuriyet rejimini ve onun kurucusunu böyle bir sahtekarlıkla karalamak ve bu oyunu ortaya dökmede hem aciz hem isteksiz yabancı çevrelere ‘soykırım’ diye bir şeyi kısa yoldan kabul ettirmektir.’

  Diaspora fotomontajı

  Prof. Dr. Türkkaya Ataöv uzun yıllardan bu yana benzeri Ermeni diasporasının sahtekarlıklarını ortaya döken bilimsel yayınları ve kitaplarıyla tanınıyor. Sözde ‘Türklerin 1915’te öldürdükleri Ermenilerin kurukafalarından oluşan piramitler’ kitap ve makalelerde basılan bir fotoğrafın 1871’de ünlü Rus ressamı Vassili Vereşçagin’in yaptığı bir yağlıboya resim olduğunu 20 yıl önce kanıtlamıştı. Ataöv bu son fotomontaj için ‘Buna benzer hilelere hep başvuruyorlar. Ermeniler’in yeni bir belge sahtekarlığı’ yorumunda bulundu.

  Kaynak : Süleyman Demirkan


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Şerefsizlere kapak olsun.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş