Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  1 Atatürk Olmasa Hz. Muhammed'in Mezarı Yıkılacaktı

  Atatürk Olmasa Hz. Muhammed'in Mezarı Yıkılacaktı


  Vefatının 70. yılında Büyük Önder Atatürk'ü bu kez gençler tartıştı...


  Abbas Güçlü ile Genç Bakış'ın Sakarya Üniversitesi'nden ekrana gelen dün geceki bölümünde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatı her yönüyle tarışıldı.

  Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay Kazım Karabekir'in kızı Timsal Karabekir ve Atatürk Araştırmaları Merkezi Eski Başkanı Mehmet Saray'ın konuk olduğu program gençlerin zaman zaman sertleşen söylemleri ve ilginç sorularıyla devam etti.

  Kızı Timsal Karabekir Kazım Karabekir ve Atatürk arasında yaşananları anlatıyor...

  Kurtuluş mücadelesinin kaderini değiştiren cümle: "Emrinizdeyim Paşam!"

  Atatürk hakkında tutuklama emri çıktığında; Erzurum'da bir konakta Rauf Orbay ile birlikte oturmakta olan Atatürk'e "Kazım Karabekir kuvvetleri ile geliyor." derler. Mustafa Kemal sararır. "Herşey buraya kadarmış. Milli mücadele başlamadan sona erecek." der. Kazım Karabekir sivil Mustafa Kemal'in karşısına gelir ve "Emrinizdeyim Paşam!" der. İşte o an Türk'ün tarihi yıldızı parlamış Cumhuriyetin temelleri atılmış Mustafa Kemal "Atatürk" olmuştur.

  İzmir Suikastı acı bir iftira
  İzmir Suikastı acı bir iftira. Belki bir suikast olmuş ama o Paşalar'dan hiçbiri abide olarak gördükleri ve o abidenin birer taşı olmaya hazır oldukları kişiye böyle bir saldırı yapacak kişiler değillerdi.

  Yani İzmir Suikastı suikast içinde suikasttır. Ki o paşalar idamla yargılandılar. Ama sonra hepsi beraat etti. Çünkü hepsi alnı açık şerefli Paşalardı.

  Babamı Atatürk'le görüştürmediler
  Dolmabahçe Dil Kurultayı'nda Atatürk diyor ki; "Bana Kazım'ı getirin barışmak istiyorum." Ama nedense bririleri araya girip etten duvar örüyor ve babam Atatürk'le görüşemiyor.

  Daha sonra komaya girmeden Atatürk tekrar; "Getirin Kazım'ı helalleşmek istiyorum." diyor. Ama babama haber vermiyorlar.

  Ablalarım o zaman babama; "Gider miydin baba?" diye sorduklarında babam; "Tabii giderdim çünkü o Mustafa Kemal'di." diyor.

  Biz aile olarak asla Mustafa Kemal'e kırgın değiliz olamayız. O yüce insan Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdu.

  Timsal Karabekir'in diğer açıklamaları ise şöyle;

  O dönem ceylan derisinde oturmadılar borçları ödediler
  Osmanlı'nın küllerinden Türkiye Cumhuriyeti doğdu. Birinci Meclis'e bakarsanız çok zor şartlarda oldujlarını görürsünüz. Onlar Ceylan derilerinde oturmadılar. Fakat Osmanlı'nın borcu son kuruşuna kadar ödendi. Ben bugün herkesi ekonomide Kurtuluş Savaşı'na davet ediyorum. Borcumuzu ödememiz mecburidir.

  Programda ekrana gelen çapıcı röportajlar ise Atatürk'n hayatının gizli bugüne dek çok fazla konuşulmayan bazı önemli noktalarını da gözler önüne serdi.

  Atatürk olmasaydı Hz. Muhammed'in mezarı yıkılacaktı

  AKP Eski Milletvekili Prof Dr. Nevzat Yalçıntaş anlatıyor;

  "...Vahabilik'te mezar ziyareti günah sayıldığı için Suudiler bütün mezarları yıkmaya başlamışlar. Sıra Hz. Muhammed'in mezarına gelmiş. Ülkedekiler Mustafa Kemal Atatürk'ten yardım istemişler. Atatürk bu olayı duyunca tüm manevi duyguları kabarmış ve Suudi Kralı'na Hz. Muhammed'in değil mezarına türbesinin bir taşına dahi dokunulursa bedelinin çok ağır olacağını bildiren nota niteliğinde bir yazı göndermiştir. Bu vesika Dışişleri arşivlerinde mevcut ama yıllardır açıklanmıyor. Oysa ki Türk halkının Büyük Kurtarcısı'nı her yönüyle tanıma hakkı var."

  kaynak.milliyet com.tr
  Sürmenaj and Sükut like this.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Atatürk'e dinsiz diyenler buna da inanmıyor. Kendilerine de inanmıyorlar ki..

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İnanmayan inanmasın. Ben inanıyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş