Ruhun İlahi Devinimi

Büyük mistik Goethe der ki: “İnsanoğlu dünyayı zincirleyen bütün güçlerden iradesini kazandığında kurtulur.”
Oğuzhan Ceyhan
Uzman AstrologBüyük mistik Goethe der ki: “İnsanoğlu dünyayı zincirleyen bütün güçlerden iradesini kazandığında kurtulur.”

Gezmekte olduğunuz bu bölüm tüm dünyada bilimsel platformda büyük ilgi görmesine rağmen ülkemizde yanlış yönlendirmeler ile farklı şekilde anlaşılan Astroloji’nin nasıl bir dost olduğunu göstermek ve onu hak ettiği yere yerleştirmeye yönelik girişimlere katılmak için hazırlanmıştır.

Amacımız yanlış kişilerin söylediği gibi özgür iradenize karşıt ve üzerinizde hak iddia eden bir Astroloji’nin olmadığını onun Goethe’nin söylediği gibi sizi bazı zincirlerden kurtaracak bir dost olduğunu ve ısrarla ifade ettiğimiz gibi bir yaşam kılavuzu olma niteliği taşıdığını anlatabilmektir.

Amacımız Astroloji’nin genel olarak bilimsel kabul ettiğiniz hayat bilgileri ile uyuştuğu noktaları gözler önüne sermek ve yorumu size bırakmaktır.

Yaşam kılavuzu olduğunu söyleyen insan için üretilmiş her yaklaşımı sonuçları ile değerlendirmek yaklaşımları geliştiren veya analiz eden kişileri horgörmemek gereklidir. Birini diğerine üstün görmek onun nimetlerini bekleyenleri hiçe saymak olur.

İnsanoğlunun sorunlarının büyüklüğünü ve yayılmacılığını gördükçe hiç olmazsa bir göz atmanın reddetmeden önceki olumlu bir tutum olduğunu düşündüğümüzü belirtmemizde fayda var.

Gelecek ihtimallerden oluşur ve özgür iradeniz de zamanın niteliğini belirler.

Karakteriniz kaderinizi değiştirir. Kararlarınızın değişikliğe uğradığı zamanlardan sonra hayatınızın nasıl da yön değiştirdiğini hatırlayın.

Horoskop bunu doğru okuyan bir kişi ile çalışıldığında hayat programınızın amaçlarını gerçekleştirmenizi sağlayan yolları tarif etmek üzere çekilmiş bir resim haline gelir.

Bu doğum anınızın resmi taşıdığı değişmezlik ile geleceğin ana yollarını çizmiştir. Bu ana yollara ulaşmak için hangi tali yolları kat edeceğiniz ise seçimlerinize kalmıştır. Her yolculuğun bazı dönemlerinde olduğu gibi girilmez levhalarıyla ya da tehlikeli yollarla karşılaşabilirsiniz. Buna benzer nitelikte olan yolun karakteristik yapısını belirtmek için tarif ettiğimiz mutlaklar Astroloji’ye gelecek hakkında kesin konuşuyor damgasını vurur.

Yol her zaman açık ve pürüzsüz olamaz. Zorluklar bu yolu seçen kişi için özel olarak belirlenmiştir. Tüm bunlara rağmen yolun ne kadarını kat edeceğiniz ve bunu ne şekilde yapacağınız size bırakılmıştır.

Zorlukları nasıl aşacağınız da haritanızda saklıdır. Bu yüzden iyi analiz edilen bir horoskop kişinin bu zor yolunda her zaman destek olacaktır.

İnsanın iç benliğindeki değişim ve bunun sonucu olan gelişimin enerjiye bağlı bir aktivasyon olduğunu bunların görünen herhangi bir şey ile ilgisi olmadığını düşünmek hormonlara sinir ağlarına ya da beynin yapısına gözleri kapatmaktan farksız olarak gezegenlerin enerji ilişkilerine de gözleri kapatmak demektir.

Ay’ın Dünya üzerindeki etkilerini kabul etmemizin ardında görsel ispatlar vardır.

Bu yüzden görünmez ipler ile kurulmuş bir ilişki üzerinden taşınan bu etkilere kolayca inanırız. Ayrıca bizim için kabul edilebilir bir ilişki aralığında olduğunu düşündüğümüzden dolayı Dünya ile Ay’ın uzaklığı da bu sonuçları verebilir bir değerde görünür.

Neptün ya da Plüton’un bize olan uzaklığı nedeniyle Dünya ile etkileşimleri de aynı derecede uzak bir ihtimal görünür. Ancak hatırlamalıyız ki bizim için kat edilemez gibi görünen bu mesafe evren için gözardı edilebilecek kadar küçüktür. İlişkilerin bizlerin ulaşamadığı mesafelere göre belirlenemeyeceğinin bir gerçeklik olarak kabul edilmesi evrenin bu olağanüstü büyüklüğünü ayakta tutan asıl gerçeğe büyük bir inançsızlıktır.

Yaşamımızı devam ettiren sadece beynimizden geçen impulslar ve buna bağlı pek çok hormon seviyesi değil onların işlerliğini sağlayan daha büyük bir enerji kaynağının gücü ve mesafeleri aşan etkileridir.

Astroloji insanoğlunun kendi ulaşabileceği gezegenlerin mesafeleriyle belirlenen kuralları aşar; bin yıllarla ölçülebilecek bir tarih boyunca insanoğlu hayatın bağlarında büyük etkiler olduğunu görmektedir. Astroloji bunları anlatmak için teleskopların gördüğü gerçekleri kullanır.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]