Bir Tutulmanın Etki Süresi

Bir tutulma sadece gerçekleştiği gün ve çok yakınlarında etkide bulunmaz. Tutulmalar gerçekleşmeden 1 ay önce etkisini göstermeye başlayabilir.


Bir tutulma sadece gerçekleştiği gün ve çok yakınlarında etkide bulunmaz.

Tutulmalar gerçekleşmeden 1 ay önce etkisini göstermeye başlayabilir. Bir tutulma gerçekleştikten tam 1 ay sonra veya tutulma esnasında Güneş' in bulunduğu burcun yöneticisi tutulum derecesine geldiğinde etkisi bariz bir şekilde görünmektedir. Bu Astrolojik yaklaşım bize şunu ifade etmelidir:

Olayların ardındaki matematiksel denklemler olayların gerçekleşme zamanlarını tayin etmemizde bize yol gösterirler. Çoğu kişinin aklını karıştıran bu Astrolojik açılar temelde olayların görünen yüzünün ardında başka zaman denklemlerinin işlediğini bize gösterir.

Astrolojik çarkın içindeki tüm hareketler saat gibidir. Tutulmanın ana elamanı olan Ay veya Güneş tek başına tutulmanın etkilerinin sorumlusu değildir. Bir etkiden bahsetmek için bulunduğu burcu bulunduğu evi ve tutulmanın aldığı açıları dikkate almak ve tüm bu açıları tutulmanın etkide bulunacağı yeri de göz önüne alarak yorumlamak gereklidir. Tutulmanın gölgesinin düştüğü yer ile düşmediği yer arasında etki farkı fazladır.

Genel olarak tutulma etki süresi ise; tutulumun tam Güneş veya Ay diskini kapatma süresinin yıl cinsinden hesaplanmasıyla bulunur. Örneğin bir tutulum 2 dakika sürdü ise tutulumun 2 yıllık bir süre boyunca kişiyi etkileyeceği kabul edilmektedir. Ayrıca tutulum derecesine transit yapan gezegenler de bu etki süresince çeşitli olaylara sebebiyet vereceklerdir.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]