Gezegenler ve Vücudumuz

Güneş vücut üzerinde sağlık kalp dolaşım sistemi omurga hücre yaşam gücü erkekte sağ göz kadında sol göz vücudun sağ tarafı ve beyin ile ilgilidir.

Güneş
Vücut üzerinde sağlık kalp dolaşım sistemi omurga hücre yaşam gücü erkekte sağ göz kadında sol göz vücudun sağ tarafı ve beyin ile ilgilidir.

Güneşin Astrolojik horoskopta yerleşimine çok dikkat edilmelidir.

Güneş 6 8 ve 12. eve düşüyor ise farklı şekillerde incelenmelidir. Çünkü Güneş'in 6. ve 12. eve yerleşimi çoğunlukla sağlıksızlığı bedenin zayıf bir karakteri olduğunu haber verir. 6. evdeki Güneş beslenme bozuklukları sebebi ile bedenin kendisini kolay toparlayamayacağını gösterir. 12. evdeki Güneşin etkilerinin herhangi baskın Satürn transitleri ile karşılaşması kişinin yaşamındaki belli bir dönemi hastanelerde geçireceğini gösterir.

Ay Vücut üzerinde dişi prensibi üretkenliği ve verimliliği ifade eder. Doğurganlık vücut sıvıları kan serumu lenfler mide sindirim sistemi beyincik mukoza zarını Ay etkisinde kabul ederiz.

Kadında sağ göz erkekte sol göz demektir. Ay çocukluğumuzu çocukluğumuzdaki yaşam gücümüzle beraber geçmiş yaşamımızdan getirmiş olduğumuz sağlık sorunlarını da temsil eder. Ay bilhassa kadınlarda göğüs bölgelerinde olabilecek sorunları evrelerine göre de kişinin vücut sıvılarındaki problemleri göstermesi açısından önemlidir. Balzamik Ay'a sahip hanımların göğüs bölgelerindeki kanser riski Ay'ın diğer evrelerine sahip kişilere göre çok daha fazladır.

Merkür
Vücutta konuşma ve duyu organları sinir sistemi motor sinir sistemi eller ve parmaklar solunum sisteminin üst kısmı tiroid bezini işaret eder. Merkür vücutta iletişim kurduğumuz tüm duyu organlarını temsil eder. Horoskopta zararlı bir Merkür bilhassa Capella Bellatrix Betelgeuse Fomalhaut gibi bir yıldız ile kavuşmuş bir yükselenle birlikte ise işitme sorunları verebilir.

Merkür retro doğmuş kişilerde zaman zaman hipofiz tümörleri kulak siniri üzerinde baskı veya vertigo gibi hastalıklar da görülebilir.

Venüs
Vücutta bezeler ve hormon sistemi böbrekler toplardamarlar seksüalite boğaz ağız deri yanakları ile ilişkilidir.

Venüs erkeklerde ve kadınlarda barsakları bel bölgesini genel vücut estetiğini kadında cinsel organları ve toplar damarları gösterir. Venüs zararlı bir pozisyonda ise cilt kuru olabilir.

Vücudun çeşitli bölgelerinde sedef ve lupus gibi hastalıklar kadında çok fazla görülebilir. Kadındaki tüm dişilik hormonlarını Ay ile birlikte Venüs yönetir. Çocuk olması için gerekli olan rahim sıvılarını ve anne sütünü de gizemli Venüs olarak görebiliriz. Eğer Venüs horoskopta çok ağır ve zararlı etkiler almış ise kadında ağır kanser cinsel bölgelerde gelişebilecek tümör ve genel şekil bozukluklarına sebebiyet verebilir.

Mars
Vücut ısısı kaslar ve kas sistemi seksüel fonksiyonlar baş kan kimyası kemik iliği ve lenfositler Mars ve Mars'ın yöneticisi olduğu Koç burcu tarafından yönetilir. Mars'ın zararlı konumu diğer ışıklarda sabit yıldızlar ve bulutsular ile destekleniyor ise bilhassa çocukta lösemi ve kemik kanserleri görülebilir.

Kemik iliği kanserlerinde Mars ile Satürn'ün birlikte etkisinin olduğu unutulmamalıdır. Spina Bifida Mars ile Uranüs'ün zararlı açıları ile ortaya çıkabilir. Horoskop buna göre değerlendirilmelidir.

Jüpiter
Jüpiter gezegeni baz metabolizmamız ile çok ilgilidir. Metabolizmanın süratini horoskopta Mars ile birlikte verir.

Bilhassa obezite ve diğer kilo problemlerinin altındaki ana sebep Jüpiter'dir. Ayrıca tüm karaciğer bölgesi safra kesesi pankreas safra sıvıları batın bölgesi yağ kistleri Jüpiter tarafından yönetilir. Zararlı Jüpiter transitleri veya Yay burcundaki zararlı gezegen kavuşumları Hepatit C gibi ağır hastalıklara sebebiyet verebilir. Yay burcu ile beraber Jüpiter karaciğer metabolizma hormonlarını belirler. Şeker hastalığı söz konusu ise Jüpiter'e ve Başak burcuna bakılmalıdır.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]