Bireylerin Gezegen Etkileri Altında Seçimleri

Astroloji'nin kesin bir geleceğe değil kişinin seçimleri ile gerçek olan potansiyellere işaret ettiğini bilmek gereklidir. Ancak kişinin doğumda başlangıcına getirildiği yoldaki tercihleri horoskopta görülen doğuştan getirdiği bazı eğilimlerle de şekillenir.

Merkür etkisi zihinsel ya da entelektüel araştırmalar seyahat öğrenciler kontratlar dağıtım- postacılık gibi genel servisler sonucu kazanılan parayı işaret eder. İş hızlı düşünme yeteneği ya da hızlı sorumluluk düzenini gerektirebilir. Gazetecilik büro işleri muhasebe basım yayıncılık reklamcılık ya da yazışmacılık gibi yazılı anlatım gerektiren işlerden kazanç elde edilebilir. Sözlü anlatım ise öğretmenlik akademisyenlik santral memurluğu ajans ya da gençlere yönelik proje yönetimi gibi İşlerde kullanılabilir. Merkür etkisi altındaki kişi için doymak bilmez merakını tatmin edebildiği sürece para önemlidir.

Venüs etkisi; arkadaşlık ilişkileri sayesinde ortaklık sonucunda zevk ve artistik anlayış gerektiren projelerde kültürel aktivitelerde güzellik ve tasarımda kazanılan paraya işarettir.

Oyun ya da zevk sosyal ilgiler ya de eğlence ile ilgili olaylar ya da finans konularında rahatlıkla rol alabilmelerini sağlamak önemlidir. Kıyafet mücevher ve kozmetik gibi kadınlara özgü süsler de bu açı içerisindedir. Kazanılan para Venüs etkisi altındaki kişiyi konfor içinde sosyal bir ortamda güzel şeyler ile yaşatabilmelidir.

Mars etkisi; yangın tehlike savaş mücadele polis ile ilgili bir iş askeri ilgiler ya da vuruşlu sporlar ile kazanılan parayı işaret eder. Hayvanlarla ilişki içerisinde olunabilir; hayvanlarla ilgili aktiviteler; veterinerlik sürülerle ilgilenme ya da kasaplık gibi koruyan değil tüketen değerleri kapsayarak da görülebilir. Marsın enerjisi ile projeler hızlı ve agresif hareket gerektirir. Üretim inşaat mühendislik spor demir çelik bilgisayar donanımı ya da cerrahlıkla ilgili işler olabilir. Mars etkisi ile kişi doğuştan gelen gücü ve hırsı sayesinde genellikle kolayca para kazanır ve çabucak da harcar.

Jüpiter etkisi; iyi niyet koruyuculuk ve zengin insanlara işaret eder. Şirketler iş için profesyonel bağlantılar kurabilirler; hükümet tıp hukuk din banka ve eğitim alanlarında. Bu gezegen etkisi altında öğretim öğrenim edebiyat felsefe ve yardım derneklerinde duygular kolayca açığa çıkabilir. Jüpiter yabancı yerlere seyahat yakınlık ve şevk duygularının gösterilmesi ( satış görevlisi gibi) yolu ile kazanç getirir.

Burada gelir sahibi olmak için duyulan arzu ile konforlu bir hayata ulaşılabilir ancak pahalı eşyalara olan düşkünlük görülebilir.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]