Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Thumbs up Astrolojide Gezegenlerin Anlamları

  Astrolojide Gezegenlerin Anlamları

  Astrolojik Güneş

  Güneş kişiliğin ana karakteri hakkında her anlamda bilgi verir. Kişiliğin hayatta ulaşabileceği maksimum değerleri tüm gerçekleri gösterir.


  Yaşam prensibi olarak görülür. Kısaca yaşamın kaynağıdır. Ruhun eril tarafının sembolüdür.

  Güneş kişiliğin ana karakteri hakkında her anlamda bilgi verir. Kişiliğin hayatta ulaşabileceği maksimum değerleri tüm gerçekleri gösterir. Kaderde ulaşılabilecek en yüksek nokta veya başımıza gelebilecek tüm problemler ve kadersel etkiler horoskoptaki Güneş'i inceleyerek bulunabilir. Kişiliği Güneş ve Ay'ın yerleşim pozisyonlarına göre A'dan Z'ye analiz etmek mümkündür.

  Horoskopta güçlü bir Güneş her alanda başarının mutluluğun ve ünün göstergesidir. Güneş irade gücünüzü hırsınızı kararlılığınızı egonuzu ve özgüveninizi gösterir. Horoskopta bulunduğu ev ve burç hayatta hangi alanda yükselişe geçeceğinize işaret eder. Kendisine yakın olan tüm gezegenleri ışığı ile aydınlatır ve güçlendirir. Pazar gününün yöneticisi ve horoskopun da merkezidir.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Astrolojik Ay

  Astrolojik Ay

  Güneş hayatta gittiğimiz yeri Ay da nereden geldiğimizi temsil eder. Çocukluğumuzu alt kişiliklerimizi köklerimizi gösteren işaret horoskoptaki Ay'ımızdır.
  Duyguların temsilcisi ve ruhun yapı taşı dişi prensip ile sembolize edilebilir. Aynı zamanda içgüdülerimiz ve yaşayacağımız değişimler ile alışkanlıklarımızın da işaretçisi niteliğindedir.

  Güneş hayatta gittiğimiz yeri Ay da nereden geldiğimizi temsil eder.

  Çocukluğumuzu alt kişiliklerimizi köklerimizi gösteren işaret horoskoptaki Ay'ımızdır. Herkesin doğum haritasında çok özel bir yere sahiptir. İlginç bir sembolizm gösteren Ay'ın konumu çoğu zaman Güneş'in haritadaki konumuna nazaran daha özel bir anlam taşır. Tıpkı kendi evreleri gibi kişiliğin yaşam boyu geçireceği evrelerin net bir şekilde anlaşılması için büyük fırsatlar sağlar.

  Ay'ı ve haritadaki konumunu anlamak pek çok kapıyı açar.

  Ay herkes tarafından fark edilemeyecek derinliklere saklanmış duygularımızı içgüdülerimizi yeteneklerimizi otomatik olarak yaptığımız bilinçsiz gibi görünen hareketlerimizi sezgi gücümüzü ve ani tepkilerimizi anlatabilir.

  Ay dişiye özel organların sağlığını göstermesi açısından da çok önemlidir.
  Ay Yengeç burcunu yönetir. Haftanın günlerinden Pazartesi de Ay'ı temsil eder.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Astrolojik Merkür

  Astrolojik Merkür

  Mantık iletişim alışveriş bedensel ve zihinsel haberleşme Merkür ile sembolize edilebilir. Duygulardan arındırılmış saf düşünceyi temsil eder.  Mantık iletişim alışveriş bedensel ve zihinsel haberleşme Merkür ile sembolize edilebilir. Duygulardan arındırılmış saf düşünceyi temsil eder.

  Merkür'ün ev ve burç konumu düşünce tarzını ortamlardaki ve ilişkilerdeki uyumu gösterir. Dil yazı konuşma ve öğrenme gücü matematik zeka günlük hayatın yaratmış olduğu tüm düşünce kalıpları Merkür ile bağlantılıdır. Tüm zihinsel aktiviteleri temsil eden Merkür bilgiyi nasıl algıladığımızı bunun yanında da kısa seyahatlerimizi sosyal çevremizi ve kardeşlerimizi göstermesi açısından önemlidir.

  Her burçta 2 veya 25 hafta geçirir. Senede ortalama 3 veya 4 kez geri gittiği için geri gittiği burçta 10 hafta kalabilir. Tüm burçları yaklaşık 1 senede dolaşır. Güneşten en fazla 28 derece uzaklaşan Merkür Çarşamba gününün yöneticisidir.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Astrolojik Venüs

  Astrolojik Venüs

  Sahip olma sevgi güzellik sanat uyum birlik ve küçük şanslar Venüs ile ilgilidir. Venüs horoskopta kadını temsil eden iki ana gezegenden biridir.  Sahip olma sevgi güzellik sanat uyum birlik ve küçük şanslar Venüs ile ilgilidir. Venüs horoskopta kadını temsil eden iki ana gezegenden biridir.

  Venüs zevk aldığınız her şeyi yönetir. Güzellik süs sanat hediyeler dünyayı çekici ve eğlenceli gösteren her şey Venüs'ün kontrolü altındadır. Venüs güzel olan her şeyi temsil ettiği için yaşamın tüm pahalı zevklerini güzel giyinmeyi hoş kokuları cazibeyi gösterir. Venüs asla agresif bir gezegen değildir. Çok çekici ve açık bir gezegen olan Venüs arzuları gerçekleştirmek için çekiciliği ve erotizmi kullanır.

  Erkek horoskoplarında Venüs kişinin birlikte olabileceği kadın tipini göstermesi açısından önemlidir.

  Venüs'ün konumu flörtlerin kişiliği hakkında pek çok bilgi verir. Ayrıca evlenilecek kişi hakkında öncü bilgi veren gezegendir. Bir burçta yaklaşık 3 hafta kalır. 8 yılda 5 kez retro hareket yapar. Gerilediği zamanlarda bir burçta maksimum 55 ay kalır. Gerilemediği yıllarda zodyak turunu 10 ila 12 haftada tamamlar. Venüs'ün 8 yıl içinde 5 kez gerilediği noktalar birbirleri ile birleştirildiğinde 5 köşeli yıldız şekli oluşur. Bu 5 köşeli yıldız Hz. Süleyman'ın kullandığı Ruh Özü ve Hava Su Toprak Ateş elementlerini simgeleyen mührünün çembersiz hali olduğu gibi Venüs yani Afrodit adına düzenlenen olimpiyat oyunlarının simgesi olarak da kullanılırdı.

  Çağımızda 5 köşeli yıldız yerine iç içe geçirilmiş 5 halka olimpiyat oyunlarının simgesi olarak kullanılmaktadır. Boğa ve Terazi burçlarının yanında Cuma gününün de yöneticisidir.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Astrolojik Mars

  Astrolojik Mars

  Enerji hareketlilik güç ve şiddet Mars ile ilişkilidir. Zodyakta erkeksi unsurların tümünü gösteren tek gezegendir. Astrolojide erkeği temsil eder.  Enerji hareketlilik güç ve şiddet Mars ile ilişkilidir. Zodyakta erkeksi unsurların tümünü gösteren tek gezegendir. Astrolojide erkeği temsil eder.

  Motivasyon olarak da nitelendirebilecek olan Mars enerjik cüretkar agresif girişken ve güçlü bir gezegendir. Seksin ve savaşın eril etkilerini de Mars yönetir.

  Yıldız haritanızda güçlü bir Mars yaşamdaki tüm rekabet unsurlarını tek başına geçebileceğinizi göstermesi açısından önemlidir. Mars horoskopta kontrolsüz ve çok enerjikse öfke patlamaları ve cinnete sebebiyet verir.

  Hayattan aktif yaşamdan zevk almayı güçlü ve dengeli ise de sporda ve rekabette başarıyı işaret etmesi açısından önemlidir. Transit etkileri çok dikkatli incelenmelidir.

  Mars yaralanmayı kavgayı ateşi ve patlayıcı maddelerden gelecek zararları göstermesi açısından da önemlidir. Bir kadının horoskopunda Mars birlikte olmak istediği erkek tipini veya müstakbel eşinin karakterini gösterir.

  Zodyak burçlarını dolaşması 2 yıl sürer. Bir burçta ortalama 6 ile 7 hafta arasında kalabilir. Ortalama iki yılda bir geri gider. Geri gittiği burçta 7 veya 8 ay kalır. Mars Koç ve Akrep burçlarının yöneticisidir. Salı gününü de yönettiği düşünülür.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş