DIFDA: Koç burcu 2° 18' derecede bulunur. Satürn gezegeni karakterindedir.

Engeller kısıtlamalar ve hastalıklarla ilgilidir. Hangi eve denk gelmişse o evin temsil ettiği konularda talih kapalılığı verir. Kişi kendine karşı acımasız ve sert davranır. Hangi hastalığa sebep olabileceği konusunda karar vermek için Koç burcunun 2. derecesinde bulunan yıldıza bakmak gerekir.

ALPHERAZ: Koç burcunun 14° derecesindedir.
Venüs ve Jüpiter gezegenlerinin karakterlerinin karışımı özellik gösterir.
Genellikle talih mutluluk iyilik verir. Bolluk bereket getirir. Özgürlük ifade eder. Sert tesirli açı yapıyorsa özgürlük ve hürriyet aşkı aşırıya dönerek mutsuzluğa yol açabilir. Bunun hangi konuda olabileceği bulunduğu evle ilgilidir. 4. Evde ise ebeveynlerle 7. evde ise eşle 10. evde ise meslekte özgürlük istediği sorunlar yaratabilir.

SHARATAN: Boğa burcunda 7° 22' derecededir. Mars ve Satürn gezegenleri karakteristiğindedir.

Kabalık sertlik acımasızlık ve şiddet gibi özellikler verir. Kişi çevresindeki insanlara karşı sert bir tutum içindedir. Özellikle bulunduğu evle ilgili alanda sert olur. Ayrıca bulunduğu evle ilgili yaşam alanı kişi için tatsız sorunlu geçer. Sürekli sertliklerle zorluklarla savaşmak zorunda kalabilir.

ALDEBARAN: Boğa takım yıldızının en parlak üyesidir. Bu burcun 9° 30* derecesinde yer alır.

Mars gezegeni karakteristiğini gösterir.

Cesaret atılım öncülük yaptırır. Yüksek mevkilere ulaşmayı sağlar. Askeri alanda veya diğer çeşitli alanlarda rütbe şan şeref gibi üstünlükleri temsil eder.

BELLATRİX: İkizler burcunun 20° 40' derecesinde yer alır.
Mars ve Merkür gezegenleri karakteristiğindedir.
Hile art niyet çıkarcılık gibi özellikler verir. Para veya çıkarlar uğruna yapılan evlilikler temsil eder. Kişinin iyi bir mevkie gelmesini sağlar ancak önce kötü durumlarla felaket ve zorluklarla savaştırır. Ardından rahatlık ve şöhret getirir.

BETELGEUZE: İkizler burcunun 28° 28' derecesinde yer alır.
Merkür ve Mars gezegenleri karakteristiğindedir.
Kişinin bolluk içinde bir hayat sürmesini sağlar. Maddi zenginlik verir. Rahat şanslı ve mutlu bir yaşamı gösterir.

Alıntı .