Sizinde bildiğiniz gibi ay'ın nasıl uydumuz olduğu hakkında birkaç kuram var.Bunlardan ilki ay dünyamızın bir parçasıydı ve dünyaya çarpan bir meteordan dolayı gezegenden kopan parça dünyanın çekim alanında kalıp gezegenimizin uydusu oldu.İkincisi güneş sisteminde bulunan ay dünya tarafından çekildi ve uydumuz oldu.Fakat dünya ile ayın toprak elementlerinin uyuşmaması ve aydaki taşların yaşlarının dünyanın ve güneşin yaşlarından daha fazla olması bu iki kuram hakkında şüpheler yaratmaktadır.Biraz daha konunun üzerine düştüğümüzde ise ay'ın aslında göründüğü kadar masum olmadığını düşünmeye başlıyoruz.

Hepimiz ay'ın sadece ön yüzünü görebiliyoruz çünkü ay kendi etrafında dönüşünü 24 saatte tamamlıyor yani dünyamızla aynı olduğu için biz uydumuzun sadece ön yüzünü görebiliyoruz.Aynı zamanda ay'ın yörüngesi kusursuz bir daireyi andırmakta yani ayın yörüngesi olması gerektiğinden çok daha düzgün.Ayrıca ay güneş tutulmalarında güneşi ilginç bir şekilde tam olarak örtmektedir insanı büyüklüğü tam güneşi örtcek şekilde ayarlandığı hakkında düşündürmekte.

Ay'da bazen garip tanımlanamayan ışıkların görülmesi herkesi şaşırtmaktadır(ay'da volkanizma yahut herhangi bir doğal faaliyet olmadığından dolayı olay çok garip karşılanmaktadır).

Ay'ın çizdiği yörünge dünyanın ekvatoral çemberi ile zıt olması gerekmektedir fakat ay'da gezegenimiz gibi güneşe bağımlı şekilde bir yörünge izler.

Doğada ağır metaller yeryüzünde bulunmamaktadır ancak ayda bu söz konusu değildir.

Ay'a yapılan apollo uçuşlarında arka planda kalan gezegenimiz hakkında bazı noktalar bulunmaktadır.Mürettebat ile dünya ile yapılan konuşmalarda apollo ayın arka yüzeyindeyken tanımlayamadıkları gölge ve ışıkları dünya'ya iletmiştir.Konuşmalarındada ne kadar heyecanlı ve şaşkın oldukları duyulmaktadır.Ve dünyadan bunun gibi daha bir çok gözlem yapılmıştır.

Yani ay'da bazı anlam verilmez olaylara rastlanmakta.Kimi çevreler ay'da galaktik bir federasyon tarafından gizli üs olduğunu ve bizlerin incelendiğini ve negatif güçlerden korunduğunu iddaa etmektedirkimileri ise bunlara deli saçması demekte.

Elbette aslını kimse bilmemekte ama değişmez yasaların bizeevrene yön verdiğini ve evrende bir dengenin olduğunu ve bu dengenin korunması gerektiğini hepimiz biliyoruz.


ALINTIDIR.