Burçların genel kültür seviyesi
Hangi burcun genel kültür seviyesi ne durumda? Hangi burç hangi konuları konuşmaktan hoşlanır? Bunları bilmeden aşka yelken açmamakta fayda var.
Burçların aşk hayatına her hafta farklı bir konuyla ışık tutan Zodyaklı bu hafta aşk hayatınıza yön verecek tavsiyeleri ile karşınızda. Bu haftanın ilişki reçetesi; genel kültür.
Karşınızdaki kişiyi dış görünüşünüzle etkilediniz her şey çok güzel gidiyor ancak çerçevenin içine resim de koymak gerekiyor.
Hoşlandığınız kişinin ilgi alanını ve konuşmaktan hoşlandığı konuları bulmak biraz zaman alabilir. Fazla zaman harcamadan hangi burç hangi konu hakkında fikirlerinizi dinlemek ister bir göz atın!

Koç ve yükselen Koç

Zodyaklı astroloji dünyasının işkolik burcu Koç’ları etkilemenin zannedilenden çok daha kolay olduğunun altını çizdi. Ego denizine balıklama atlayışları ile ünlü kendini mükemmel zanneden Koç burçları karşısında kesinlikle konu bulmak zor değil. Her konuda fikri olan lider Koç ile siyasiler hakkında konuşup faturalarınızı analiz edebilirsiniz. Uzak durmanız gereken konular ise; hayaller ütopyalar ve onun çok da anlamadığı duygular.

Bir gazetenin manşetine şöyle bir göz gezdirmek Koç ile uzun sohbetlere dalmanıza sebep olabilir.

Koç’lara haftanın tavsiyesi; bu hafta kafanız kaybettiğiniz şeylerle meşgul olabilir. Ama bu genel olarak kendinizi kötü hissettirmemeli kayıplarınızın kazançlara döndüğünü görebilirsiniz.

Boğa ve yükselen Boğa

“Boğa burçları ile konuşmak sandığınızdan daha zordur. Hele siz biraz gündemi takip eden biraz hayatın akışını izlemeyi seven biri iseniz daha da zor olacaktır. Boğa burçları ateşli insanlardır eğer konuşmak istediğiniz konular tartışmaya açık konularsa bu konuşma hararetli bir tartışmaya dönüşebilir. Bunun için seçtiğiniz konular konusunda dikkatli olmanız gerekebilir” diyen Zodyaklı yaptığı analizde Venüs’ün yönettiği aşkın eğlencenin coşkunun burcu Boğa’ların ilgi alanın kesinlikle ciddi konular olmadığının altını çiziyor. Magazinsel konulara bayılan Boğalara kim kiminle nerede ne yapmış bunların hepsini anlatabilirsiniz.

Boğa’lara haftanın tavsiyesi; bu hafta dostlarınızla duygusal bağınız güçlenebilir. Bir dostunuzun size ihtiyacı olabilir. Belki sessiz imdat çığlıklarını duymazdan geliyor olabilirsiniz kulaklarınızı ve gözlerinizi iyi açmalısınız!

İkizler ve yükselen İkizler

Karşısındaki kişi neden bahsederse bahsetsin bir İkizler’in mutlaka konu hakkında bir fikri vardır. Bilgisi olmasına bile gerek yok bilmediği her şeyde de fikri vardır.

Karşısındaki kişiyi adeta hipnoz ederek anlattıklarını dinlemesini sağlar ve kesinlikle melankolik konuları konuşmayı sevmez. Eğlence üzerine yapılan her sohbete keyifle katılacaktır. Konuşmayı genellikle bir İkizler başlatır ve bir İkizler son verir. Yön vermek ise karşısındaki kişiye kalmıştır. “Teknolojinin yakın gelecekte yaratacağı paranoya” üzerine söyleyeceği cümleleri ise günlerce bitmeyecektir.

İkizler’e haftanın tavsiyesi; bu hafta kariyeriniz konusunda yapmak istediklerinizi belirleme zamanınız gelmiş olabilir. Kafanızdaki belirsizlikten kurtulmaya çalışmalısınız.

Yengeç ve yükselen Yengeç

Yengeç burçları kadar tatlı naif sempatik başka bir burç henüz yeryüzünde keşfedilmedi. Yengeç burçlarının duygusal dünyasını gün yüzüne çıkaran Zodyaklı bir Yengeç ile konuşurken dikkat edilmesi gereken en temel noktasının ses tonu olduğuna parmak basıyor. Oldukça ürkek ve naif olan Yengeç’leri derin konular söz konusu olduğunda endişeye kapılabilirler. Siyasi gündem ise onlar için oldukça tehlikeli gözükür. Bu burcun konuşmak istediği konular duygular yaşanmışlıklar hatıralardır.

Yengeç’lere haftanın tavsiyesi; bu hafta bir dava alacak verecek gibi konularınız varsa istediğiniz şekilde sonuçlanabilir yalnızca fevri davranışlardan uzak durmanız gerekmektedir.

Aslan ve yükselen Aslan

Astroloji dünyasının en egoist burcu Aslan hakkında Zodyaklı şimdiye kadar onlarca tavsiye verdi. Çünkü karşısına çıkan bir Aslan ile nasıl başa çıkacağını bilmeyenler neye uğradığını şaşırabilir. Normal iki insan savaş gündem bilim aşk gibi pek çok konu hakkında saatlerce sohbet edebilir ama söz konusu iki insandan biri Aslan ise konuşacak konu tektir; kendisi! Kendisinin ne kadar harika ne kadar muhteşem ne kadar eşi benzeri olmayan biri olduğunu günlerce konuşabilirsiniz ama bir yere kadar.

Bir diğer ilgisini çeken konu ise var oluşun nedenleri. İşin içine biraz felsefe de girerse Aslan’ların sohbetine doyum olmaz.

Aslan’lara haftanın tavsiyesi; maddi anlamda yaşadığınız sıkıntılar bu hafta sakinleşebilir bir yakınınızdan maddi konularda destek görebilirsiniz.

Başak ve yükselen Başak

Zodyaklı’ya göre bir Başak burcu ile birlikte olmak için öncelikle sabır taşına dönüşmek şart. Çünkü bir Başak bardağın dolu tarafını görmemek için müthiş bir direnç gösterir. Etrafındaki her şeyi ve herkesi sürekli eleştiren bu burca katlanmak için gerçekten sabır taşına dönüşmek şart olabilir. Her şeye ve herkese muhalif olan Başak’lar ile sadece eleştiri yaparak iletişim kurabilirsiniz. Bir film kitap yönetim şekli mimari yapı aklınıza ne gelirse durmayın eleştirin vakit kaybetmeden size katılacaktır.

Başak’lara Haftanın tavsiyesi; ilişkilerinizle ilgili bir belirsizlik bu hafta genel olarak çözüme kavuşabilir. Yalnızca aynı şekilde sizin de net davranmanızda fayda vardır.

Terazi ve yükselen Terazi

Adaletin simgesi haline gelen Terazi’ler için önemli olan kesinlikle toplumdur. Bir Terazi ile kitap film siyaset konuşmak kesinlikle klişedir ve bundan hiç hoşlanmaz. Giriş seviyesinde bir sosyolojik bilgi ile Terazi’leri can evinden vurabilirsiniz. Farklı kültürlerin sosyolojik yapıları üzerine derin sohbetlere dalabilirsiniz.

Terazi’lere haftanın tavsiyesi; bu hafta sağlık konusunda baş dönmeleri düşük tansiyonla mücadele edebilirsiniz. Sağlığınıza biraz daha dikkat etmeniz gerekebilir

Akrep ve yükselen Akrep

Zodyaklı yaptığı yorumlarda Akrep hakkında “asabiyet” kelimesini oldukça sık kullanır çünkü Akrep’lerin anahtar kelimesi; asi. Akrep burçları ateşli hararetli coşkulu tutkulu her şeyi uçlarda yaşamayı ilke edinmiş insanlardır ve entelektüel anlamda oldukça donanımlıdırlar. Bir Akrep burcu ile konuşan bir insan kendini onunla tartışıyor gibi hissedebilir çünkü Akrep tartışarak iletişim kurar. Genellikle siyaset hakkında söyleyecek çok sözü vardır. Gündemle oldukça ilgilidirler. Siyasi bilgileri özellikle de dünya gündemi ile ilgili bilgileri epeyce vardır ve bu konular hakkında konuşmaktan keyif alırlar.

Akrep’lere haftanın tavsiyesi; bu hafta flörtler konusunda oldukça şanslı olabilirsiniz. Belki geçmişten bir arkadaşlığınız aşka dönüşebilir

Yay ve Yükselen Yay

Yay burçları da Zodyak aleminin en sempatik en olumlu burçlarıdır. Bu insanlarla aslında hemen hemen her konuda sohbet edebilirsiniz. Egosuzdurlar egosuz oldukları için sizi dinlemekten keyif alırlar. Yay burcunun yöneticisi Jüpiter olduğu için bu burcun zaten varoluşunda felsefe yatar. Yay burçları şaşırmayı yeni şeyler öğrenmeyi ufuklarını genişletmeyi çok severler.

Yay’lara haftanın tavsiyesi; ailenizle bir konuda bir araya gelebilirsiniz. Birtakım belirsizlikleri aile bireyleri ile birlikte çözüme kavuşturabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Oğlak burçları ile iletişim kurmak biraz zordur. Soğuk görünen burcun yöneticisi Satürn’dür. Satürn çok ağır hareket ettiği için bizlere kalıcı olmayı öğretir. Kısaca Oğlaklar biraz öğretici olmaktan keyif alırlar. Oğlak burçları ile her sohbet bir anda eğitime dönüşebilir. Oğlak burçları ile birlikte yeni şeyler öğrenmeye çalışın. Birlikte öğrendiğiniz şeyler üzerine konuşmalar yapabilirsiniz. Yeni filmler yeni keşifler yeni dünyalar... Böylelikle karşınızda size sürekli ahkam kesecek size dinlenmediğinizi hissettirecek biri olmayacaktır!

Oğlak’lara haftanın tavsiyesi; kardeş yakın çevre ile ilgili konular bu hafta gündeminizde bir yolculuğa birlikte çıkmayı planlıyorsanız oldukça doğru bir zamandasınız.

Kova ve yükselen Kova

Kova burçları enteresan burçlardır. Çok mu zekiler yoksa yanlışlıkla mı zeki olmuşlar pek anlaşılmaz. Uzaktan baktığınızda dağ gibi kendine güveni ile gürül gürül gürleyen bir Kovanın yanına yaklaştığınızda kendine güvensiz endişeli bir kişi görebilirsiniz. Yanlış anlamaya müsait kişiler oldukları için sizin onları ezmeye çalıştığınız hissine kapılabilirler. Bu yüzden konuşmaktan öte öncelikle onları dinlemelisiniz pilleri bitip sakinleştiklerinde kendinizi anlatmaya başlayabilirsiniz. Kova burçları genellikle milliyetçi vatansever burçlardır. Biraz sabit fikirli oldukları için pek yeni fikirlere yeni görüşlere açık değillerdir. Tıkandığınız noktada ülke tarihine girip ortamı coşturabilirsiniz. Yine aynı şekilde Türk edebiyatı Türk tarihi ile ilgili konularda da sizi ilgiyle dinleyeceklerdir.

Kova’lara haftanın tavsiyesi; maddi konularla ilgili belirsizlikler bu hafta çözüme kavuşabilir. Sizin yapmanız gereken tek şey galiba beklemek!

Balık ve yükselen Balık

Zodyaklı analiz ettiği burçların arasında en değişik en tuhaf en insanlıktan nasibini almamış burcunun Balık olduğunu söylüyor. Balık burçları enteresan burçlardır ama onlarla sohbet etmek keyifli olabilir. Ya iyi bir dinleyicilerdir ya da sizi hiç dinlemeyeceklerdir. Balık burçlarını şaşırtmak epeyce zordur. Bilindik dünyadan tanıdık evrenden uzaklaşmanız ve onun algıladığı şekilde dünyayı algılamanız gerekecektir. Realizm bir Balık’ın ilgisini zerre çekmez. Onların fantastik dünyasına bir bilet almakta fayda var. Fantastik kitaplar oyunlar filmler belki de kendi fantastik dünyanız onunla konuşabileceğiniz temel konular. Tanrı kavramı varoluş evren ve aklınıza gelebilecek her türlü mistik konular da ilgisini bir hayli çekecektir.

Balık’lara haftanın tavsiyesi; bu hafta kendinizi sorgulayabilir biraz iç dünyanızda yolculuk yaşayabilirsiniz. Endişe etmeyin yalnızca olgunlaşıyorsunuz!