Burçların Kıskançlıkları Tepkileri ve Davranışları

Adeta kıskançlık kelimesiyle özdeşleşmiş olan Akrepler için bu duygu bir yaşam tarzıdır. Diğer burçların imrendiği şeyleri bir Akrepler kıskanır. Kontrol etme arzusuna sık sık yenilen Akrepler olaylar kontrolleri altından çıktığında içlerinde baskın tuttukları kıskançlığı büyük bir fırtına olarak dışa vurabilirler. Genel anlamda insan ilişkilerinde politik bir tavır sergileyen Akrepler kıskançlık kontrolünde bu politik tavırdan ödün verebilirler. İlişkilerinde sahiplenici ve kıskanç özellikleri daha yoğun olarak ortaya çıktığı için idare edilmesi zor olabilirler. Kıskanç bir Akreple sürdürülen ilişkide alttan alan ve toparlayıcı olan partnerleridir. Onun ilişkide yaşattığı kıskançlık mutsuzluğunuza yol açabileceği için idare edici davranışlar ilişkinizi olumlu etkiler.
Bazı insanlar Akrep'in karanlık tarafının olmadığını düşünür çünkü o tamamen karanlıktır. Elbette ki bu onların yansıtmasıdır. Akrep'in başa çıkması gereken konular genellikle içseldir. Onlar çok derin insanlardır. bu yüzden de demir parmaklıklar ardına kilitlenmiş garip bilinçaltıyla birlikte pek çok zindana sahiptir. Pek çoğu bir dalgıç hastalığı olarak bilinen derin deniz dalgıçlarının yönlerini şaşırma ve neresi suyun yüzeyi neresi dibi bilememe durumundan muzdariptirler. Suyun daha açık mavi tarafı yüzeye daha yakındır. Su koyulaştıkça daha derine gidiyorsunuz demektir. Ama gerçekten çok derine daldığınızda gün ışığı size ulaşamaz ve etrafınızda sadece koyu bir mavi olur. Dalgıçlar yukarı doğru yüzdüklerini düşünebilirler ama gerçekte tam terse gidiyor olabilirler. Maalesef pek çok dalgıç bu şekilde ölmektedir. Akrep derin denizleri yönettiğinden aynı hastalığı çekebilirler. Ruhlarının bilinçaltının öylesine derinine dalarlar ki güneş ışığını kaybeder ve zengin iç dünyalarında kaybolabilirler. Bu depresyona hayalden uyanmaya ve kronik acıya neden olabilir. Bu durum paranoyak olmalarına neden olabilir. Herkesin orada onu elde etmek için bulunduğunu düşünürler. Böyle durumlarda onlara bir Beatles şarkısı olan Dear Prudence'ı söylemeyi yararlı bulunur.
Temel İlkesi ; İrdelerim.

Bu burç nelerden mutlu olur? Başkalarının şimdiye kadar sakladığı ve ortaya çıkmayı bekleyen yetenekleri meydana çıkarmaktan mutlu olur. Sezgileriniz ve algılama yeteneğiniz çok kuvvetlidir o nedenle gizemleri çözme konusunda doğuştan yeteneklisiniz.Zodyak sayesinde hangi cevapların akla yatkın olup olmadığını bilirsiniz. Gelecekte idrak edilmesi gereken bir çok veri ile ilgili dünya sizin sezgilerinize güvenecektir.AKREP AŞIK OLURSA:

Kendi nasıl seviyorsa karşıdan da aynı sevgiyi görmek ister. Aşık olduğunda enerji doludur ve etrafına gülücükler saçar.BURÇLARIN DAVRANIŞ BİÇİMLERİ VE NİTELİĞİ

Sezgisel ‪duyarlı‬ koruyucu ve sübjektif / Sabit ‪kararlı‬ ve inatçı statükocu
1- Delice kıskanmak
2- üşenmek
3- Zoru başarmak
4- Müzik
5- Kin tutmak
AKREP'e kayışları kopartacak 5 şey;
-Israr
-İnatlaşmak
-Arkasından konuşulması
-Sözünde durulmaması
-Bilerek kıskandırmaya çalışmak
Akrep kadınlarının hoşlandıkları şeyler

Akrep burcu kadını özellikle partneri ile paylaşımlarda bulunmaktan onunla vakit geçirmekten birlikte özel anlar yaşamaktan hoşlanır. Gizemli konular fazlaca ilgilerini çeker ve araştırmaktan büyük keyif alırlar. Modayı takip etmekten hoşlanır giyim ve kıyafet seçimi konusunda oldukça iyidir. Akrep burcu kadını alışveriş yapmaktan çok fazla hoşlanır hatta boş günlerini alışverişe harcamaktan da asla çekinmezler.

Olumlu Yanları:

Sırdaş. Duygularım belli etmez. Gerçek dost. Cazibeli. Güçlü. Seks sembolü. Çalışkan. Kararlı. Unutmaz. Güçlü sezgiler. Güçlü duygular. Yüksek imajinasyon. Anlayışlı. Dikkatli. Yüksek analiz gücüne sahip. Sevgi. Pişmanlık.
Akrep burçların en gizemlisidir. Duygularını anlamak çok zordur.Bu burcun insanı ile tanışmışsanız Akrepin kıskanç yanı ile de tanışırsınız. Kıskançlık Akrepler için çok başka bir boyuttur asla unutmaz asla affetmezler. Onun güvenini kaybederseniz bilin ki geri dönüş yoktur.."Dikkat tehlikelidir"! Tüm Akrep kadınları gibi burcunuzla ilgili söylenen bu cümleyi siz de duymuşsunuzdur.Yine tüm Akrep kadınları gibi gülümseyip "nerem tehlikeli acaba?" diye düşünmüşsünüzdür. Bir Akrep kadının kendinden başka kimseye zarar veremeyeceğini sadece Akrep kadınları bilir ve kimseye söylemezler. Siz güçlü duyguların ve tutkuların kadınısınız. Yaşadığınız mutlulukları ve acıları ömür boyu unutamazsınız. Çoğu katı ve acımasızlıkla suçlanırsınız. Bu içinizdeki fırtınaları gizli bahçenizde sakladığınız içindir. Rekabeti seversiniz ama gizlice. Bunu kimse fark etmez. Bu yüzden başarılarınız hayretle karşılanır. Sevdiklerinize size bağlı kaldıkları sürece tutkuyla bağlanırsınız. İhaneti ise asla bağışlamazsınız. Karşılaştığınız kişilerin sözlerinden çok gözlerine dikkat edersiniz. Size yalan söylemek güçtür.
Anahtar sözcüğünüz: "Gözler yalan söylemez."

♏ AKREP : Sen ne zamandan beri insanların söylediklerini umursar oldun ? Böyle değildin sen. Kendine gel !

♏ Heyecan ona enerjisini olumlu yönde kullanmayı öğretmiştirberaber yaşanması kolay olmayan bir eştir Hep idare edilmelidir.

♏ Bir Akrep'in aşık olduğu kişi çok şanslıdır. Çünkü Akrep aşık olduğunu yaşatır ve mutlu etmek için türlü fedakarlıklar yapar..

♏ Bir Akrep'i sevenin kalbi dert görmesin.

♏ Aslında Tehlikeli değildir bir Akrep. Sadece karşısındaki ona yanlış yaparsa Akrep ona 1000 yanlış yapar.

♏ Kararlılığını zedeleme aklına ilk başta ne geliyorsa onu yapmalısın. Duyguların çok az önüne geçmekte yarar var.


♏ Bu gizemli çekiciliğin ve anlamlı bakışların bir açıklaması varmı?
Akrep burcu kadını

♏ Sevgiden çok saygıya değer verir.. Çünkü saygı bitince sevginin de yok olacağına inanır.


♏ Sezgilerin öyle kuvvetli ki seni kandırdığını sanan binlerce insan var. Bilseler onlara nerenle gülüyorsun yerin dibine girerler.

♏ Yine böyle herkesin seni konuştuğu seni kıskandığı bir dönem. Sen aldırma bunlara içinden geleni yap.
**Seni tek kelimeyle nasıl anlatıyolar biliyo musun? "Bu sevgili benim olsun 100 milyon dolar borcum olsun"

**Bir Akrep el üstünde tutmayı da bilir ayağının altına almayı da bilir.**Bazen sadece bir Akrep BİL diye "Seni Seviyorum" der! "Bende" demen için değil... Ayağını denk alman için!


**Aşkın en tutuklu halidir Akrep'inki en derin ve en sıcak..

**Sevdiği insanı burnundan öpmeyi de bilir Akrep gıcık alırsa burnundan fitil fitil getirmeyi de bilir.

*Akrep burcu tehlikelidir.

**Tam aşık olunacak birisin. Sevgin ile karşındakine çok sadıksın. Kıskançlığın dozunu ayarlarsan senden iyisi yok.

**Nasıl oluyor da insanlar o tertemiz kalbini kırabiliyor. Anlamıyorum. Hepsinin en yakın zamanda allah cezasını verecek meraklanma.

**Aradığı şeyi bulursa paraya kıyar bir Akrep.**Eyvallah der geçer bir Akrep bazen. O an değil ama zamanı gelince kendisine yapılan şeyin hesabını mutlaka sorar.

**Gideni gittiği an unutur "akrep"ler. Çünkü bilir gideni unutmak intikamların en çok acıtanıdır.**Bir Akrep'in güvenini kaybettiğin zaman 'sana inanıyorum' diye hep salağa oynar. Çünkü o hiçbir zaman 2. kez güvenmez.

**Yılışık tiplere uyuz oluyorsun. Sen kurtulmak istedikçe onlar yapışıyor sülük gibiler. Bir an önce kurtul onlardan.


**Mutlu etmesi için mutlu olması gerekir
Akrep'in..

**Kalitedir. Herkesle Yüz-Göz olmaz. Eğer seninle konuşuyor ise değerini bilmelisin

***Hemen aşık olan cıvık tiplerden değilsin
ama birini seversen ona gönülden bağlı olursun.
Bence çok asilsin aşkım yerim. Güvenmediklerine karşı tedbirler al.
Senden etkilenen biri var ama
senin kafanı dinlemen lazım aşktan uzak dur.


**Akrep iyi bir dinleyicidir. Asla yargılamaz ayıplamaz; empati kurmaya çalışır. Bu yüzden karşısındaki insana huzur ve güven verir.

**Aşkından ölse de eğer o ilişkiden fayda gelmeyeceğini anlamışsa zorlamaz kendi kendine çek git bebeğim uzaklara der.. gider de..

***Yaşadığı olaylardan sonra haksız olduğuna karar vermişse özür dileyecek kadar büyük kalpleri vardır "akrep"lerin.

**Haksızlığa tahammül edemeyen sosyal ortamları seven insanlardır Akrep'ler. Onlarla yiyin için alışveriş yapın ama ters düşmeyin !

**Seven bir Akrep'i kıskandırmak Ateşle oynamakla aynı şey!


Katlanamadıkları

Her şeyi kafalarına takarlar. Eğer Akrep erkeği size çiçek almışsa ve siz o çiçeği soldurmuşsanız sizinle ilişkisini bitirebilir. Çünkü çiçek onlar için duyguları temsil eder.


En belirgin duygusu

Bazı Akrep burçları karamsardır. Önlerine sunulan iyi fırsatları bile karamsarlıkları yüzünden kabul etmeyebilirler.

♏ İmkansız aşkların başrol oyuncusudur Akrep ve genelde oyunu kazanır.

**Sevgiden çok saygıya değer verir.. Çünkü saygı bitince sevginin de yok olacağına inanır.

**Bu gizemli çekiciliğin ve anlamlı bakışların bir açıklaması varmı?

**Onun çevresinde dolaşıyorsanız dikkatli olun. Sizi çekim alanına öyle bir alır ki ne olduğunuzu şaşırırsınız.


ALINTIDIR...