Son derece açık sözlülerdir! Öğretmekten çok hoşlanırlar. Yargı duyguları ön plandadır. Yüce ruhlu ve cömertlerdir. Yay burcu Zodyak’ta dokuzuncu evde bulunur. Yönetici gezegeni olan Jüpiter kişinin ruhsal yaşamını öğrenimini uzun yolculuklarını kanuni işlerini düşlerini uzak ülkelerdeki durumunu etkiler. Dokuzuncu ev din felsefe kanun ve kişisel eğitimi temsil eder. Uygarlığa yerleşen bütün kurumlarla bağımlı etkenleri de belirtir. Öğretim ve yayıncılık gibi kuşaklara aktarılan bilgiler ve kuramlar da bu evin kapsam ve etkisine girer. Dokuzuncu ev düşleri plancılığı ders çalışmayı ve kişinin kendini kanıtlaması için yapacaklarını etkiler. Uzun yolculuklar yabancı ülkeler uzak akrabalar ve insana ders verme durumundaki kişilerle bağlantılarla da doğrudan ilgilidir. Dokuzuncu evdeki burcun ait olduğu grup ve buradaki gezegenler kişinin öğrenim yolculuklar uzak ülkelerdeki yaşam ve uzaklardaki insanlarla iletişimi konusunda nelerle karşılaşacağını açıklar.Katlanamadıkları

Çok sıkılgandır ve her şeyi tadında bırakmak ister. Uzun ilişkilerden hazzetmezler. Onlara bir şeyi bir kere söylerseniz yeterli olur.En belirgin duygusu

Suskun olan Yay’lar konuşmaktan pek hoşlanmazlar. Üne kavuşma duyguları vardır ve bu yönde hareket ederler.Burçların Kıskançlıkları Tepkileri ve Davranışları

Genel anlamda hayatlarında kıskanç olarak tanımlanmayan Yaylar söz konusu insan ilişkileri olduğu zaman farklı bir tutum sergileyebilirler. Değişken tavırları ne yapacaklarını bilememezliklerinden kaynaklanır ve Yaylar en çok kıskandıkları zaman nasıl davranması gerektiklerini bilemezler. Doğal bir tepki olarak hislerini belli etmeye meyilli Yaylar çevreleri tarafından zaman zaman takıntılı ve uzlaşılmaz olarak nitelendirilebilirler ancak bu davranışlar onların kıskançlık duygularını saklama çabasından başka bir şey değildir. İlişkilerinde beklenmedik şekilde kıskanç ve sınırlandırıcı bir tutum sergileyebilirler. Kıskançlıklarını açıkça dile getirmeyi tercih etmedikleri için hareket ve davranışlarıyla karşısındakinin anlamasını beklerler. Bu tutumları karşısında partnerleri kayıtsız kalırsa o zaman tepkileri daha fazla büyür. Kıskanç bir Yayı yatıştırmanın yolu onu anlamaktan geçer.Hayatın anlamını keşfetmek Yay'ın hedefi budur.

Yay’ın düşüncesi hayatımızın görünürdeki tüm gelişigüzelliğinin arkasında müthiş bir Düzen olduğuna güvenmektir. Bu düzenin anahtarını deneyimle araştırmayla günlük yaşamın akıl köreltici kalıplarını kırmaya istekli olmakla bulur. Değişik düşünce biçimlerine açık kalma ihtiyacında olan Yay'ın bunun için seçebileceği yöntemlerden biri yolculuktur. Böylelikle kendisininkinin dışında kalan kültürlerle gönüllü açıkkalpli ilişkiler geliştirilebilir. Esas düşüncesi hem iç hem de dış dünyanın ufuklarını genişletmektir.Temel İlkesi :Arzularım.

Küresel olarak elde edilmiş ve saklanmış tüm bilgilerin ve verilerin herkes için ulaşılabilir olmasından ve seyahat yoluyla ufukların genişlemesinden mutluluk duyar. Zodyak'ın filozofu olarak izin görevinizortak bilinci anlayabilmek için beşeri olayların yansımalarını araştırmaktır. Şimdi her zamankinden daha çok bu alandaki olağanüstü yeteneğiniz insanlara cesaret verecek ve takdir edilecektir.YAY AŞIK OLURSA:

Karşı tarafın duygularını tartar. Güvenirse kalbi artık karşı taraf için çarpar. Onu düşünmediği tek bi an bile yoktur.YAY BURCUyay-burcu
22 Kasım – 21 Aralık

Elementi :Ateş
Gezegeni :Jüpiter
Uğurlu Sayısı ve 7
Uğurlu Rengi :Eflatun Mor Koyu Mavi
Uğurlu Günü erşembe
Uğurlu Metali :Kalay
Uğurlu Çiçekleri :Karanfil
Uğurlu Taşları :Akik Ametist Garnet Lapis Malakit Safir Sodalit Topaz TurkuazBURÇLARIN DAVRANIŞ BİÇİMLERİ VE NİTELİĞİ

Ateşli ‪hevesli‬ enerjik ve ‪‎hayat‬ dolu / Değişken uyumlu ve dağıtan♐ Çok kafana takıyorsun halbuki sen baya anlık yaşayan kafana göre göre hareket eden kimseye hesap vermeyen birisin yapma böyle.

♐ Onun için hiçbir şey sahiplenici bir aşktan boğucu bir kıskançlıktan ve mızmız bir serzenişten daha kötü olamaz.

♐ Kinci değildir bir Yay ama kendisine yapılan yanlışı da unutacak kadar safda değildir.

♐ Yay için silermisin mutsuzluğu bir dakika için bile olsa hayatından. İşte o zaman sen Yayın senin mutlu etmesini hak ediyorsun.

♐ Bir Yay dokunarak sevgisini hissettirir ve gözleriyle aşkını karşısındakinin kalbine mühürler.​

♐ Hesap sormayı sever ama hesap sorulmasından pek hoşlanmaz bir Yay.

♐ Beğendiğin kişi bir Yay'sa çok zevklisin.

♐ YAY: Bu aralar kendine hiç dikkat etmiyorsun. Bu kadar yoğunluk sana göre bir şey değil. Biraz dinlenmeye ihtiyacın var.


♐ Bir Yay duygularını saklamayı iyi bilir. Ona yeri geldiği zaman Poker Face olmayı hayat öğretmiştir.**Bir Yayın Aşkı gerçeğin ta kendisidir. Dokunamazsın ama dibine kadar hissedebilirsin.

**Özgürlüğün kısıtlanmaya başlandığı an deliye dönüyorsun. Özgürlüğüne çok düşkünsün NET!

**Herkes hata yapabilir önemli olan hatalardan pişmanlık duymak. Sen hiç değilse diğerleri gibi pişkin pişkin suratsızlık yapmıyorsun.

**Güzel haberler yakında keyiflen. Yeni kararlar alırken kendine güvenmeyi ihmal etme aldığın kararlar hayatın için olumlu.

**Bazılarını çatlatmak için bütün mutluluğunu gözler önüne seriyorsun. Aferin iyi de yapıyorsun. Süper aynen böyle devam.

**Mutluluk denizinde kulaç atmak gibidir Yay'la beraber olmak. Sevdiği kişiye mutlu eder yeter ki haketsin.

**Onca olaylara rağmen nasıl hala iyimser kalabiliyorsun?

**Bir insan bu kadar rahat olur mu ya dünya umrunda değil kendi bildiğini yapmaya bayılıyorsun esprili ve pozitifsin.

**Mutsuz olduğu zaman kaybettiği tüm mutluluğu sevdiği insanın sesinde bulur bir Yay.

**Ne kadar güler yüzlü olursa olsun tersi inanılmaz pistir. Hak edene haddini bildirmekte onun üstüne yoktur.

**Döneklerle işi olmaz bir Yayın.

**Cenneti yaşatmayı da bilir bir Yay Cehennemi tattırmayı da. Hangisini hak ettiğine kalmış

**Şüphe. Karşısındaki insan dediğine inanmıyor ve ondan şüpheleniyorsa yandı. Çünkü onun özü sözü birdir.

**YAY Burcu SEVERSE: "Ayı yavrusunu severken öldürürmüş" deyimi bu burçların üzerine adeta bir kıyafet gibi oturur.

**Sivridilli ve açık sözlüsün. Aşk konusunda çekingensin. İlk adımı karşıdan bekleyip duyguların içine atıyorsun.
**Bir Yay ile birlikte olmak hayat yolunda heyecanlı cesur adımlarla ellerini brakmadan ilerlemek demektir.
**Yay burcu kolay kolay birinden nefret etmez ama nefret ederse asla affetmez.

**Bir Yayın sana kalbi kırık uyumasına izin verme

**Senin bu ölümüne dürüstlük takıntını napıcaz bilmiyorum ama biraz da olsa yalan söylemeyi öğren.Beyazından başla gerisi gelir nasılsa.

**"Yay" dan bir adım uzaklaşırsan O senden koşarak gider. İnan kaybetmek istemezsin.

**Bir yay bana ne yapabilir ki diye asla düşünme.Öyle cümlelerle hayallerini yıkar ki hayatın boyunca asla telafi edemezsin.İçine oturur.

**Kendin gibi birini aradıkça zaman kaybediyorsun. Şunu unutma ki; kimse senin gibi olamaz. Huyu huyuna azıcık benzese yeter.ALINTIDIR..​